Obwodnica Radomska to odległy temat. Wciąż nie ma decyzji

Obwodnica Radomska to odległy temat. Wciąż nie ma decyzji Fot. Klaudia Gajda

Kiedy rozpocznie się oczekiwana przez mieszkańców budowa obwodnicy Radomska? Na to pytanie wciąż nie ma odpowiedzi. Cały czas trwają procedury związane z wydaniem decyzji na tę inwestycję.

1 kwietnia 2020 r. Do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęło odwołanie od decyzji środowiskowej Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w której wydał zgodę na przebieg obwodnicy przez ul. Wypoczynkową. Wpłynęło jednak odwołanie.

- GDOŚ przez prawie rok rozpoznaje odwołanie i cały czas proceduje. Mamy kolejny termin wydania decyzji na dzień 30 kwietnia 2021 r. A temat obwodnicy nadal daleko i kto wie czy będą na to pieniądze. Gdyby radni i prezydent zgodzili się wtedy na obwodnicę przez Folwarki, to już bylibyśmy na etapie ZRID, czyli końcowej decyzji dotyczącej inwestycji albo nawet już na etapie budowy – czytamy na facebookowym profilu „Obwodnica w Radomsku”.

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, wezwał Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad do złożenia wyjaśnień oraz uzupełnienia raportu oddziaływania na środowisko budowy obwodnicy. Termin wyznaczono na 30 kwietnia.

Obwodnica Radomska o długości ponad 11 kilometrów - zgodnie z planem, ma powstać do 2025 roku. Jej przebieg wyznaczono przez dzielnicę Wymysłówek.

Więcej o:
radomsko obwodnica radomska przebieg obwodnicy decyzja gdoś
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE