Obwodnica Radomska: GDDKiA prosi ministra o dodatkowe środki

Obwodnica Radomska: GDDKiA prosi ministra o dodatkowe środki Fot. arch. redakcji

Poseł Anna Milczanowska zapewnia, że prace zmierzające do rozpoczęcia budowy obwodnicy Radomska idą w dobrą stronę i inwestycja zostanie zrealizowana do 2028 roku. Radny Rady Miejskiej – Rafał Dębski jest jednak pełen obaw.

Radny Rafał Dębski opublikował pismo, jakie otrzymał Jacek Gębicz – przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego. Z dokumentu podpisanego przez Marcina Chmielewskiego – naczelnika Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej UM w Radomsku wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na realizację tej inwestycji. Wystąpiła do Ministra Infrastruktury z wnioskiem o zwiększenie środków.

- W odpowiedzi na pismo z dnia 9.05.2022 r. w sprawie dostarczenia materiałów niezbędnych do zrealizowania punktu: „Monitoring procesu projektowania zachodniej obwodnicy miasta Radomska” informuję, że w związku z dodatkowymi obowiązkami nałożonymi Decyzją Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 31 sierpnia 2021 r., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Łodzi (GDDKiA) wystąpiła do Ministra Infrastruktury z wnioskiem o zwiększenie środków na zadanie pn. „rozbudowa drogi krajowej nr 91 (km 0+000 do km 71+908 z wyłączeniem odcinka od km 12+959 do km 21+152) oraz obwodnicy Radomska DK42/DK91, obwodnicy Kamieńska, Rozprzy i Srocka w ciągu DK91”. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku GDDKiA zleci wykonanie koncepcji programowej dla przedmiotowego zadania w zakresie rozbudowy obwodnicy Radomska DK42/DK91. Po opracowaniu powyższej koncepcji programowej zostanie przygotowane postępowanie dotyczące zlecenia wykonania niniejszego zadania w formule zaprojektuj i wybuduj. Z informacji uzyskanych od pracownika GDDKiA oddział w Łodzi planowane oddanie do użytkowania obwodnicy Radomska DK42/DK91 przypadnie na lata 2029 – 2030 – czytamy w piśmie adresowanym do radnego Jacka Gębicza.

Radny Rafał Dębski poinformował, że w najbliższym czasie zostanie zwołana sesja, na którą zaproszenie otrzymają przedstawiciele GDDKiA.

Czytaj też: Co z obwodnicą Radomska? Poseł Anna Milczanowska wyjaśnia

Więcej o:
radomsko obwodnica radomska pieniądze gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE