Nietrzeźwy weekend na drogach. Policja zatrzymała pięciu pijanych kierowców

Nietrzeźwy weekend na drogach. Policja zatrzymała pięciu pijanych kierowców

Pierwszy październikowy weekend „obfitował” w nietrzeźwych kierujących. Radomszczańscy policjanci ujawnili łącznie 5 kierowców kierujących samochodem na podwójnym gazie. Rekordzista miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Kodrąb, który w dniu 4 października o godzinie 14.45 jechał jako kierujący samochodem osobowym marki VW Passat. Mężczyzna miał 3,4 promila alkoholu w organizmie. Został on ujęty przez obywatela, który uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił natychmiast Policję.

Tego samego dnia o godzinie 22.35, w miejscowości Szpinalów, gm. Kamieńsk funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku zatrzymali do kontroli drogowej  samochód osobowy VW  Passat  kierowany przez 35 letniego mieszkańca gm. Kamieńsk.  I tym razem kierowca okazał się nietrzeźwy - miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 6 października o godzinie 14.20 policjanci wykonując czynności do zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce w miejscowości Chrzanowice, gm. Gomunice ujawnili kolejny przypadek kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Tym razem 42 letni mieszkaniec gminy Gorzkowice kierując Fordem Focusem doprowadził do dachowania pojazdu. W akcji uczestniczyli również strażacy, którzy przy użyciu urządzeń hydraulicznych wydobyli z pojazdu mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Od mężczyzny została pobrana dodatkowo krew do badań na zawartość alkoholu. Z uwagi na obrażenia, jakich doznał w wyniku zdarzenia pozostał w Szpitalu Powiatowym w Radomsku na Oddziale Ortopedii.

Kolejny nietrzeźwy został ujawniony w związku ze zgłoszeniem kolizji drogowej, do jakiej doszło w miejscowości Płoszów. Według zgłoszenia o godzinie 11.20 kierujący samochodem osobowym marki Audi wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowany samochód Toyota, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci wykonując czynności o godzinie 13.10 ujawnili w.w pojazd w miejscowości Kietlin. Badanie stanu trzeźwości 44-letniego kierującego wykazało, że ma on 2 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew w celu ustalenia jego stanu trzeźwości w chwili spowodowania kolizji drogowej.

Lekceważący stosunek do prawa zaprezentował 32-letni obcokrajowiec, który w niedzielę (6 października) o godzinie 15.05 w miejscowości Kamieńsk,  jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo pił piwo w trakcie jazdy. W jego pojeździe trzy koła były uszkodzone, jechał na felgach. Zauważyli to policjanci, którzy natychmiast przystąpili do kontroli drogowej. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Z uwagi na brak stałego miejsca zamieszkania w Polsce będzie odpowiadał w trybie przyśpieszonym.

Nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym opel corsa ujawnili radomszczańscy policjanci, którzy udali się na miejsce kolizji drogowej, do jakiej doszło w niedzielę o godzinie 20.35 w Radomsku ul. Wyszyńskiego. Jak ustalili policjanci kierujący Oplem jadąc ulicą Wyszyńskiego uderzył w zaparkowany w zatoczce autobusowej samochód osobowy VW Fox. Kierujący Oplem 31 letni mieszkaniec Radomska miał w organizmie 2,66 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Wszystkim kierującym w stanie nietrzeźwości grozi kara do lat dwóch pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.  Ponadto odpowiedzą oni za popełnione wykroczenia w tym za spowodowane kolizje drogowe.

Więcej o:
policja radomsko pijany kierujący radomsko nietrzeźwy kierujący radomsko policja pijani kierowcy radomsko policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE