Nie zamierzamy tak działać, aby dzieci marzły w szkołach

Nie zamierzamy tak działać, aby dzieci marzły w szkołach Fot. M. Kołaczkowski

Czy miasto zaczyna dyskretnie szukać oszczędności? Czy faktycznie wsłuchuje się w głos radomszczan? W Radomsku nie powstanie nowa publiczna toaleta. Nie zostanie również wybudowany pomnik Jerzego Semkowa. Po opublikowaniu informacji pojawiło się szereg negatywnych komentarzy. Internauci zarzucali władzom miasta marnotrawienie publicznych pieniędzy.

W rezultacie Mariola Wypych, skarbnik miasta poinformowała radnych, że Urząd Miasta rezygnuje z tej inwestycji. Przetarg został już unieważniony. Kolejną inwestycją z jakiej zrezygnował radomszczański magistrat jest budowa pomnika Jerzego Semkowa - honorowego obywatela Radomska. Na tę inwestycję w miejskim budżecie było zarezerwowane 159 tys. złotych.

W przestrzeni publicznej pojawiają się też informacje, że nauczyciele w radomszczańskich placówkach szkolnych w ramach oszczędności są zobligowani do ograniczenia zużycia papieru, tonerów do drukarek, czyli oszczędzać na drukowaniu dokumentów i pomocy naukowych.

Takie informacje dementuje Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Urzędzie miasta w Radomsku, gość portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie”.

- W naszych szkołach nic nie wiem o takich zakazach. Takich zakazów nie było. Zobligowaliśmy szkoły do oszczędzania energii ciepła. Zarówno urzędy i szkoły muszą wykazać się 10 procentową oszczędnością, aby korzystać z niższej ceny energii, która i tak w przyszłym roku będzie dwa razy wyższa. W czasie lekcji światło na korytarzu jest wygaszane. W klasach temperatura powinna mieć 18 i 19 stopni. W naszych szkoła będzie wyższa. Nie zamierzamy tak działać, aby dzieci marzły – komentuje Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Urzędzie Miasta w Radomsku.

Małgorzata Krupska, w poniedziałek 31 października o godz. 19.45, będzie gościem rozmowy w programie „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk małgorzata krupska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE