Mistrzowie Polski w podnoszeniu ciężarów z UMLKS Radomsko - Radomsko24.pl

Mistrzowie Polski w podnoszeniu ciężarów z UMLKS Radomsko

W ubiegły weekend 14-15 maja, w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do 15 oraz 17 lat. Z medalami i tytułami Mistrzów Polski wrócili zawodnicy UMLKS Radomsko.

Oliwia Drzazga zdobyła tytuł Mistrzyni Polski LZS w kategorii do 49 kg, bijąc trzykrotnie rekordy kraju do 17 lat.

W kategorii do 76 kg startowała najmłodsza zawodniczka UMLKS Radomsko, Katarzyna Kozera, która również zdobyła tytuł Mistrzyni Polski LZS w kategorii wiekowej do 15 lat.

Miłym akcentem był występ Kacpra Radki, który w kategorii do 61 kg juniorów młodszych zdobył brązowy medal.

Kolejnymi sukcesami w tym samym czasie mogą się pochwalić uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski. Łukasz Centkowski zajął I miejsce w kategorii wagowej do 102 kg i jednocześnie został najlepszym zawodnikiem w punktacji Open (355,6 pkt.), natomiast Aleksandra Bartosik zajęła IV miejsce tuż za podium legitymując się III miejscem w rwaniu.

Należy nadmienić, że dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Radomsko oraz Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, zawodnicy UMLKS Radomsko mogli uczestniczyć w imprezie sportowej na szczeblu ogólnopolskim.