Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w boksie dobiegły końca

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w boksie dobiegły końca Fot. UM Radomsko

102 zawodników i zawodniczek z 13 klubów - w tym 11 reprezentujących Radomsko pod szyldem RSB NOKAUT - zmagało się przez mijający weekend o mistrzowskie tytuły rangi wojewódzkiej na zawodach w Powiatowej Hali Sportowej. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomska oraz Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Patronat medialny objął portal Radomsko24.pl

Dwudniową imprezę radomszczańscy pięściarze zakończyli z 3 tytułami mistrzowskimi. Mistrzami Województwa Łódzkiego w boksie są Maja Niedźwiecka, która decyzją sędziów jednogłośnie pokonała na punkty Oliwię Fornelę (Olimpijczyk Ozorków), Patryk Kułaga, który nie dał szans Dawidowi Wasilewskiemu (ŁKS Łódź) oraz Bartosz Bednarczyk, którego rywala, Mateusza Rachubińskiego (ŁKS Łódź), musiał z opałów ratować sędzia, przerywając pojedynek.

Prócz medali i tytułów mistrzowskich wręczono także nagrody specjalne dla najbardziej wyróżniających się zawodników turnieju. Maja Niedźwiecka (RSB NOKAUT) została najlepszą zawodniczką turnieju, Bartosz Bednarczyk (RSB NOKAUT) najlepszym zawodnikiem turnieju, a Adam Banaszczyk (RKS Łódź) został wyróżniony jako najlepszy technicznie bokser. Nagrody wręczali prezydent Radomska, Jarosław Ferenc oraz wicestarosta radomszczański Jakub Jędrzejczak.

Najlepszym klubem zawodów został natomiast RKS Łódź z zaledwie dwupunktową przewagą nad radomszczańskim RSB.

- Klub Nokaut to mały klub, ale z sercem. Na przełomie kilku lat zawodnicy zrobili niesamowite postępy - oceniał wyniki zawodów trener i prezes RSB NOKAUT Robert Sztangreciak

- Mamy fajną, garnącą się do boksu młodzież. Myślę, że zarówno mieszkańcy jak i włodarze miasta mogą być dumni z naszych zawodników i tego, że boks w Radomsku jest - dodał.

Za przygotowanie zawodników RSB NOKAUT odpowiadają trenerzy Robert Sztangreciak, Maciej Frymus, Robert Rogalski i Mateusz Rudnicki.

(info: UM Radomsko)

Więcej o:
radomsko boks radomsko szkoła nokaut radomsko mistrzostwa polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE