Mikołajkowy ESBANK Cup - Radomsko24.pl

Mikołajkowy ESBANK Cup

Ósma edycja ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Mikołajkowy Esbank Cup” odbyła się w miniony weekend (9-10 grudnia) w Radomsku. Wzięło w niej udział ponad 200 młodych piłkarzy.

W turnieju łącznie wzięło udział 16 zespołów nie tylko z terenu powiatu radomszczańskiego. Stawiły się także drużyny z Zelowa, Gorzkowic, Łodzi i Częstochowy,a także z Namysłowa w województwie opolskim. Pierwszego dnia zmierzyli się zawodnicy urodzeni w roku 2007. Dwa pierwsze miejsca zajęli gospodarze – zespół ESBANK RAP Radomsko. Na podium znalazł się także Start Namysłów. Kolejne pozycje zajęli: Włókniarz Moszczenica, Skra Częstochowa, MUKS Szóstka Radomsko, Omega Kleszczów.

Drugiego dnia zagrali między sobą piłkarze z rocznika 2008. Można zażartować, że gospodarze ponownie okazali się niegościnni, bowiem zdobyli pierwsze i trzecie miejsce. Miejsce drugie przypadło drużynie z Zelowa. Na kolejnych uplasowali się: Włókniarz Moszczenica, Ajaks Częstochowa, Concordia Piotrków Tryb., GUKS Gorzkowice i Widzew Łódź.