Mikołaj spełnił marzenia dzieci

Mikołaj spełnił marzenia dzieci Fot. UM Radomsko

Młodzi radomszczanie przeżyli niezapomniany dzień. 17 grudnia, Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami przygotowanymi podczas II edycji akcji „List do Świętego Mikołaja” pod patronatem honorowym prezydenta Miasta Radomsko Jarosława Ferenca.

Jak wyjaśnia wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Kotlicka, Święty Mikołaj spełnił marzenia 272 młodych radomszczan. Wszystko to za sprawą anonimowych darczyńców z Warszawy, którzy odpowiadali na listy do Świętego Mikołaja napisane przez dzieci z Radomska.

- Akcja rozpoczęła się już w październiku. Dzieci opisywały swoje wymarzone prezenty, a zadaniem darczyńców było ich dokładne spełnienie – wyjaśnia organizatorka akcji Ewa Wojciechowska, która w podzięce za zaangażowanie wolontariackie otrzymała z rąk prezydenta Jarosława Ferenca statuetkę „Radomszczańskie skrzydła wolontariatu”.

Scena Miejskiego Domu Kultury, na której Święty Mikołaj wręczał dzieciom prezenty wprost uginała się od ilości zgromadzonych paczek dla dzieci. - Chyba nigdy nie było tu aż tak wielu wspaniałych prezentów. Mam nadzieję, że bardzo was one ucieszą i spełnią wasze marzenia – mówił podczas finału akcji „List do Świętego Mikołaja” prezydent Jarosław Ferenc.

info: UM Radomsko

Więcej o:
święty mikołaj mops mops radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE