Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego oszukują w sprawie Covid-19 i kupują certyfikaty

Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego oszukują w sprawie Covid-19 i kupują certyfikaty

Postępowanie niektórych mieszkańców powiatu radomszczańskiego w kwestii pandemii koronawirusa pozostawia wiele do życzenia. Tak wynika z informacji sanepidu, z którą zapoznali się członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Przedstawiciele radomszczańskiego sanepidu podkreślają, że wiele osób celowo wprowadza Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w błąd. Zakażeni koronawirusem mieszkańcy, podczas wywiadu ukrywają informacje dotyczące kontaktu z innymi osobami, w tym z domownikami. Występuje też wiele przypadków opuszczania miejsca kwarantanny. Mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego niechętnie stosują się także do zaleceń, m.in. noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Niepokój pracowników sanepidu wzbudza również coraz popularniejsze kupowanie fałszywych certyfikatów, potwierdzających przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19.

Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku obawiają się nadejścia czwartej fali koronawirusa i podkreślają, że w województwie łódzkim odnotowano już pierwszy przypadek wariantu Delta.

Tymczasem, mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego niechętnie się szczepią. Dotychczas szczepionkę chroniącą przed wirusem przyjęło 43 proc. całej populacji powiatu. Najwięcej osób zaszczepiło się w Radomsku, najmniej w gminie Żytno.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański zespół zarządzania kryzysowego koronawirus covid-19 sanepid radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE