Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego zacznie działać

W środę, 4 grudnia odbędzie się spotkanie poświęcone m.in. omówieniu projektu uchwały regulującej zasady i tryb działania Rady

W środę, 4 grudnia odbędzie się spotkanie poświęcone m.in. omówieniu projektu uchwały regulującej zasady i tryb działania Rady.
Fot. archiwum Radomsko24.pl

Rada Działalności Pożytku Publicznego to instytucja, której działanie, zadania oraz kompetencje określa rozdział piąty Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wśród celów działania rady jest m.in. wyrażanie opinii w sprawach dotyczących stosowania ustawy, wyrażanie opinii o projektach aktów prawnych dotyczących działalności pożytku publicznego oraz wolontariatu, udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między urzędami a organizacjami pożytku publicznego.

Spotkanie na szczeblu miejskim odbędzie się w sali 104 (I piętro) urzędu miasta Radomska. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14.

Urzędnicy z magistratu chcą ponadto omówić zasady i tryb powoływania członków miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Przypomnijmy, że 22 października odbyło się już spotkanie przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, którzy zainicjowali powstanie rady powiatowej oraz miejskiej. Środowe spotkanie w urzędzie miasta będzie kolejnym krokiem do tego, aby rada miejska mogła zacząć w pełni funkcjonować.

Więcej o:
rada działalności pożytku publicznego urząd miasta radomska opp ngo organizacja pozarządowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE