Mamusiowe asany. Starostwo zaprasza na warsztaty jogi

Mamusiowe asany. Starostwo zaprasza na warsztaty jogi Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Mama bywa czasem mocno zapracowana, zmęczona, zestresowana, zdenerwowana, ale… zrelaksowana? Podobno to niemożliwe - zwłaszcza jeśli ma małe dzieci. Dlatego radomszczańskie starostwo chce podarować Mamom niezwykły prezent – 90 minut tylko dla Nich, 5.400 sekund koncentracji na swoim wnętrzu, oddechu, wyciszenia ciała i umysłu.

Wychowanie dziecka to duży stres – niezależnie od rodzicielskiego stażu i doświadczenia.

- Z okazji Ich święta chcemy ofiarować Mamom odrobinę wytchnienia: chwilę wyciszenia podczas zajęć relaksacyjnych i oddechowych z elementami jogi. To czas, który Mamy będą miały tylko dla siebie i będą mogły wykorzystać go z korzyścią dla swojego ciała, umysłu i emocji. Celem zajęć jest połączenie relaksu, odprężenia i zabawy z poprawieniem kondycji i polepszeniem samopoczucia każdej z Mam – wyjaśnia wicestarosta, Jakub Jędrzejczak.

Czytaj też: Podaruj Mamie leśne marzenia. Starostwo zaprasza na bezpłatne warsztaty

Masz ochotę spróbować jogi, ale właściwie nie czujesz się przekonana do pomysłu wyginania ciała w dziwnych pozycjach? Sprawdź sama. Na „Mamusiowe asany” radomszczańskie starostwo zaprasza 29 maja do Dworu w Żytnie - nowej, unikalnej odsłony historycznej posiadłości, architektonicznej perłynaszego powiatu.

Zajęcia poprowadzi doświadczona instruktorka – Marta Kociniak. Bez znaczenia jest stopień zaawansowania jogowego. Każdą z asan można – a nawet należy - dostosować do możliwości ciała osoby ćwiczącej. Podczas wykonywania ćwiczeń koncentrujmy się wyłącznie na nas samych, a nie na tym, co robi na macie nasza sąsiadka.

Zajęcia ukierunkowane będą na wzmocnienie mięśni, przede wszystkim brzucha i pleców (również tych głębokich, z którymi w trakcie ciąży i po porodzie sprawiają największe problemy), kształtowanie prawidłowej postawy ciała, odciążenia kręgosłupa, poprawę kondycji i wysmuklenie sylwetki.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 29 maja w parku Dworu w Żytnie w dwóch dwudziestoosobowych grupach: o godz. 9.00 i 11.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i obostrzenia sanitarne Mamy zainteresowane uczestnictwem w zajęciach proszone są o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu (44) 685 89 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Radomsku (7.30 – 15.30).

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko joga warsztaty dwór żytno
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE