Maluszyn: 19-latek skoczył do rzeki „na główkę”. Uszkodził kręgosłup

Maluszyn: 19-latek skoczył do rzeki „na główkę”. Uszkodził kręgosłup Fot. Marek Ambrozik - Most na Pilicy w Maluszynie

Początek wakacji okazał się fatalny dla 19-letniego mieszkańca powiatu włoszczowskiego. Tuż po zakończeniu roku szkolnego wraz z kolegami wybrał się nad rzekę Pilicę w Maluszynie położonym w gminie Żytno. Mężczyzna skoczył ze skarpy do wody „na główkę”.

Po chwili 19-latek poczuł, że traci czucie w rękach i nogach. O pomoc w wyjściu z wody poprosił jednego z kolegów.

- Ponieważ 19-latek pomimo upływu czasu nie odzyskiwał władzy w kończynach, koledzy odwieźli go do szpitala. Tam po badaniach usłyszał wstępną diagnozę o uszkodzeniu kręgosłupa. Jak powiedział policjantom, po wskoczeniu do wody nie poczuł, aby w cokolwiek uderzył. Pomimo tego nagle stracił władzę w rękach i nogach. Na szczęście nie był nad wodą sam i otrzymał natychmiastową pomoc od kolegów. Czas i leczenie pokażą, czy 19-latek odzyska dawną sprawność – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po raz kolejny policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw nad wodą. Najważniejszą jest zachowanie zdrowego rozsądku.

- Bezmyślność i brawura mogą kosztować utratę zdrowia lub życia. Ponadto do kąpieli wybierajmy miejsca bezpieczne, gdzie znamy podłoże. Dno rzeki zawsze skrywa niespodzianki, a jego głębokość jest zmienna. Corocznie policja prowadzi działania w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ma ona na celu ciągłe podnoszenie świadomości zagrożeń bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Znajomość podstawowych zasad, a przede wszystkim stosowanie ich w praktyce, są najlepszym gwarantem bezpiecznego wypoczynku i powrotu z najlepszymi wspomnieniami – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Więcej o:
policja radomsko powiat radomszczański maluszyn pilica skok do wody uszkodzony kręgosłup
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE