Łukasz Więcek rezygnuje z funkcji dyrektora PUP w Radomsku

Łukasz Więcek rezygnuje z funkcji dyrektora PUP w Radomsku Fot. arch. redakcji

Łukasz Więcek złożył rezygnację z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku – poinformowała w poniedziałek Gazeta Radomszczańska.

Powiatowym Urzędem Pracy w Radomsku Łukasz Więcek będzie kierował do końca kwietnia. Do tego czasu Zarząd Powiatu Radomszczańskiego ogłosi konkurs, w którym wybierze nowego dyrektora radomszczańskiego pośredniaka.

Gazeta Radomszczańska poprosiła Łukasza Więcka o komentarz.

- Są cztery powody mojej decyzji, Jestem dyrektorem PUP od ośmiu lat. Uważam, że politycy i samorządowcy powinni traktować takie funkcje czasowo i zadaniowo. Jestem przeciwny rozsiadaniu na lata na takich stanowiskach. Każdy samorządowiec powinien co jakiś czas wrócić do normalnej gospodarki, by nie stracić kontaktu z rzeczywistością. Powód drugi: sporo zmian w PUP udało się wprowadzić na początku mojej kadencji, ale teraz jest coraz trudniej. Urzędy pracy w Polsce systemowo nie są przygotowane do realiów obecnego rynku pracy. To kuleje. Poziom fikcji wokół problematyki bezrobocia jest coraz wyższy. Powód trzeci: w ubiegłym roku zmieniła się koalicja w powiecie. Ja jako radny mogłem oczywiście zostać na stanowisku, ale uważa, że skoro PiS rządzi w powiecie, ma prawo kształtować politykę podległych mu jednostek samodzielnie – powiedział Łukasz Więcek dziennikarzom Gazety Radomszczańskiej.

Jako czwarty powód Łukasz Więcek wskazał przygotowania do odegrania przez niego istotnej roli w przyszłorocznych wyborach samorządowych, na co potrzebuje dużo czasu.

Łukasz Więcek powiedział portalowi Radomsko24.pl, że po zakończeniu pracy w PUP zamierza powrócić do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Rozmowa z Łukaszem Więckiem w serwisie informacyjnym FLESZ Radomsko24.pl, w piątek 8 kwietnia 2022 r. Emisja o godz. 20.00 na www.radomsko24.pl, naszym facebooku oraz kanale na You Tube.

Więcej o:
radomsko pup radomsko łukasz więcek rezygnacja dyrektor pup w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE