ŁKA dojedzie do Radomska

ŁKA dojedzie do Radomska

Wiele wskazuje na to, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna dojedzie również do Radomska.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna to przewoźnik kolejowy obsługujący połączenia pomiędzy miastami wchodzącymi w skład aglomeracji łódzkiej.

ŁKA jako kolejowy przewoźnik pasażerski w chwili obecnej realizuje połączenia z Łodzi do Kutna, Łowicza, Sieradza, Koluszek, Skierniewic, a w weekendy również do Warszawy. Połączenia te cieszą się stale rosnącą popularnością.

Zgodnie z intencją właściciela Spółki - Samorządu Województwa Łódzkiego ŁKA ma sukcesywnie rozwijać siatkę połączeń o kolejne miasta regionu. Aby było to jednak możliwe konieczne jest pozyskanie dodatkowych pociągów. W związku z tym Spółka przygotowuje się do realizacji projektu "Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II", którego celem jest pozyskanie 14 nowych trzyczłonowych pojazdów.

Pociągi mają zostać wykorzystane do obsługi nowych tras: z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego oraz, a po zelektryfikowaniu linii nr 25 również do Opoczna. Planowane jest również uruchomienie nowej trasy Kutno – Łowicz - Skierniewice. Uruchomienie wskazanych połączeń nastąpi po dostarczeniu pociągów przez producenta, co ma nastąpić w 2018 roku - mówi portalowi Radomsko24.pl, Marta Markowska, Rzecznik Prasowy Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji ŁKA.

Więcej o:
łódzka kolej alomeracyjna radomsko łka radomsko kolej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE