Listwy przypodłogowe LED - jak można je wykorzystać?

Listwy przypodłogowe LED - jak można je wykorzystać? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Oświetlenie w domu jest bardzo ważne i każdy jego rodzaj pełni inną funkcję. Żyrandole i lampy wiszące na suficie mają na celu umożliwić nam funkcjonowanie po zmroku, lampki i inne oświetlenie punktowe pozwala na precyzyjną pracę i doświetlenie sobie szczegółów, a oświetlenie ambientowe nadaje nastrój i umożliwia swobodne poruszanie się bez konieczności używania poprzednich opcji. Do jakiej kategorii zaliczamy listwy przypodłogowe LED? Gdzie warto ich użyć i jakie są ich ciekawe możliwości zastosowania?

1. Czym są listwy przypodłogowe LED?
2. Ciekawy pomysł na stworzenie nastroju
3. Światło do poruszania się w domu w nocy

Czym są listwy przypodłogowe LED?

Z definicji listwa przypodłogowa ma zakryć miejsce styku podłogi ze ścianą, tak aby zamiast nieładnego kąta powstało eleganckie i często ozdobne wykończenie. Listwy przypodłogowe LED poza tym, że posiadają ciekawe kształty i pozwalają na uzyskanie estetycznego wyglądu całości wnętrza są dodatkowo podświetlone przez wiele małych żarówek LED, co pozwala na uzyskanie delikatnego, nadającego nastrój światła. Można wykorzystać je na wiele różnych sposobów, dzięki czemu nie musimy ograniczać swojej kreatywności podczas urządzania wnętrza naszego domu czy mieszkania.

Ciekawy pomysł na stworzenie nastroju

Światło ambientowe to bardzo dobry sposób na to, aby naszym wnętrzom nadać przytulny, komfortowy wyraz. Świetnie sprawdza się to na przykład w sypialni, gdzie możemy korzystać z lekki przytłumionego i łagodnego dla oczu światła, zamiast z ostrej żarówki w żyrandolu czy lampce. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie, gdy musimy wstać w nocy i nasze oczy są przyzwyczajone do ciemności - nie podrażniamy ich intensywnym światłem, a jednocześnie jesteśmy w stanie widzieć, co jest dookoła. Listwy przypodłogowe LED świetnie sprawdzą się również jako oświetlenie w salonie, w sam raz do spędzania wieczorów na mini seansie filmowym.

Światło do poruszania się w domu w nocy

Innym zastosowaniem listew LED jest wydanie czysto praktyczne. Tego typu oświetlenie świetnie sprawdza się jako nienachalne, ale jednak rozświetlające przestrzeń dookoła oświetlenie nocne. Jeżeli wcześnie wstajemy do pracy lub po prostu mamy tendencję do siedzenia długo, gdy domownicy już śpią, korzystanie z tego rodzaju oświetlenia pozwoli nam swobodnie poruszać się w domu i jednocześnie nie budzić śpiących już członków rodziny. Dla wielu osób taki przytłumiony blask ma również właściwości relaksacyjne, dzięki czemu na przykład łatwiej jest im zasnąć.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE