Les Français à Radomsko czyli wymiana polsko - francuska

Od 17 lutego do 26 lutego II Liceum Ogólnokształcące będzie gościć już po raz drugi grupę uczniów i nauczycieli z francuskiego liceum René Descartes z Rennes (region Bretania). Młodzież... ››

Od 17 lutego do 26 lutego  II Liceum Ogólnokształcące będzie gościć już po raz drugi grupę uczniów i nauczycieli z francuskiego liceum René Descartes z Rennes (region Bretania). Młodzież będzie przebywać w Radomsku i pracować wspólnie z kolegami i koleżankami Liceum Baczyńskiego w ramach projektu wymiany Moja francusko-angielska przygoda w Polsce.

 

Projekt edukacyjny przewiduje pracę zespołu trzech grup w językach wymiany: francuskim i angielskim. Projekt edukacyjny II edycji tworzą trzy równorzędne elementy: - przedstawienie teatralne - "Les amis contrariés" i skecze: "Why did we decide to make English one of the languages of the exchange?" o roli języka angielskiego w wymianie polsko-francuskiej oraz śpiew, taniec i muzyka.

 

Na zakończenie wizyty (25 lutego od 16.00) w Miejskim Domu Kultury odbędzie się przedstawienie projektu edukacyjnego wymiany „Moja francusko-angielska przygoda w Polsce”, liczne skecze pod hasłem: "Why did we decide to make English one of the languages of the exchange?". Prezentacja multimedialna z realizacji programu wymiany. „Obrazy z wojaży” utrwalone w obiektywie aparatu. Wystąpi także  Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku pod dyrekcją mgr Jolanty Muratów.


Sprzedawane będą także pamiątki wykonane przez uczestników wymiany w ramach projektu oraz towarzyszyć będzie wernisaż zdjęć pamiątkowych z wymiany "Wymiana szkolna 2009 - 2011".

 

Patronat nad wymianą młodzieży objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego - Robert Zakrzewski


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Więcej o:
radomsko wymiana
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE