Łąka kwietna przy ul. Glinianej w Radomsku oczarowuje pięknem

- Zasialiśmy kwiaty dla mieszkańców i natury. A one odwdzięczyły się najpiękniej, jak tylko mogły – mówią o pierwszej łące kwietnej w Radomsku, jej pomysłodawcy, harcerze z 40. Radomszczańskiej Drużyny Wędrowniczej „Piorun”.

O tym, że harcerze z 40. RDW „Piorun” tworzą w naszym mieście łąkę kwietną, informowaliśmy w kwietniu w artkule: Harcerska łąka kwietna przy ul. Glinianej w Radomsku. Po kilku miesiącach pierwsza radomszczańska łąka kwietna tętni życiem, barwami, zapachem i dźwiękiem.

- Wybraliśmy mieszkankę „dla pszczół i zapylaczy”, które widać i słychać, bo latają pomiędzy kwiatami. Z daleka czuć zapach miodu. A wszyscy, którzy obok niej przechodzą są oczarowani, jak pięknie się prezentuje – mówią harcerze z „Pioruna”.

- Za nami sporo pracy przy porządkowaniu terenu. Przy pomocy mieszkańców usuwaliśmy niepożądane rośliny, które zdążyły wyrosnąć, zanim kwiaty zakwitły. Przed nami budowa hotelu dla zapylaczy i zamontowanie tablicy informacyjnej. I wiele radości, spowodowanych tym kwietnym wyczynem – dodają.

Łąkę można zobaczyć w całej okazałości przy ul. Glinianej 32 w Radomsku. Zapraszamy, bo warto.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
łąka kwietna harcerze radomsko łąka kwietna przy glinianej w radomsko zhp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE