Koronawirus: W Radomsku odwołane imprezy, zamknięte szkoły i plac targowy

W Radomsku, tak jak w całej Polsce podjęte zostały działania związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Odwołane zostały wszystkie imprezy kulturalne i sportowe. Władze Radomska podjęły też decyzję o zamknięciu miejskiego targowiska.

O podjętych działaniach władze Radomska poinformowały podczas konferencji prasowej.

- W Radomsku, oprócz działań, które podejmowane są w całej Polsce, takich jak zamknięcie szkół, czy rezygnacja z organizacji imprez sportowych i kulturalnych, podjęliśmy również dodatkowe działania, mające na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wstrzymał pracę punktu wydawania żywności. Ponadto, od soboty 14 marca zamknięty zostanie Plac Targowy – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent podkreśla, że Urząd Miasta będzie funkcjonować tak jak dotychczas.

- Zwiększyliśmy jednak środki ostrożności, rozwiesiliśmy oraz opublikowaliśmy na stronie radomsko.pl i w mediach społecznościowych informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem,. Na terenie urzędu zainstalowane zostaną dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk. Jednocześnie zwracam się z prośbą, by sprawy niewymagające osobistej obecności w urzędzie załatwiać używając telefonów, poczty elektronicznej czy platformy ePUAP. Jeszcze raz podkreślam, że działania te mają charakter prewencyjny. Zachowajmy spokój, ale postępujmy odpowiedzialnie i nie lekceważmy zagrożenia - mówi Jarosław Ferenc.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko odwołane imprezy radomsko plac targowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE