Koniec marzeń o utrzymaniu w III lidze. Broń Radom – RKS Radomsko 4:1

Czwartkowa (10 czerwca) wyjazdowa porażka RKS Radomsko z Bronią Radom 4:1 praktycznie przekreśliła marzenia o utrzymaniu w III lidze radomszczańskiego zespołu.

Do przerwy RKS Radomsko przegrywał z Bronią Radom 2:1. Dla  RKS gol padał z rzutu karnego w 29 minucie. Strzelcem był Mateusza Szela. Później przyszły dwie minuty, w których to miejscowi wyrównują (38 min.) i wychodzą na prowadzenie (40 min.), a autorem tych bramek został Przemysław Śliwiński.

Po przerwie wynik podwyższa Przemysław Śliwiński w 69 min. W 75. min było już po meczu i skończyły się marzenia o utrzymaniu RKS w III lidze, bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Szela. To już drugie spotkanie z rzędu kiedy to radomszczanie kończą mecz w osłabieniu. Czwartą bramkę dla Broni dokłada Piotr Golijasz.

Broń Radom – RKS Radomsko 3:1
’38 ’40 ’69 P. Śliwiński    ’29 M. Szela – k
’89 P. Goliasz

Wyjściowa jedenastka Broń: Kosiorek - Machajek, Kiercz, Wrześniewski, Olszewski, Leśniewski, Dąbrowski, Dias, Miyamoto, Elian Hernandez, Śliwiński
Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: M. Humerski - B. Winkler, D. Głowiński, K. Niedzielski, M. Szela, P. Basiuk, K. Augustyn, R. Ziółkowski, B. Machaj, Ł. Bocian, K. Kolasa.

RKS Radomsko po 34. kolejkach zajmuje 17. miejsce w tabeli z 42 punktami. Pozostałe mecze 34. Kolejki III ligi w grupie spadkowej zostaną rozegrane w sobotę 12 czerwca.

Ostatni mecz ligowy RKS zagra przed własną publicznością w sobotę 19 czerwca z Concordią Elbląg.