Konferencja na temat FAS/FASD w Urzędzie Miasta w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

9 września przypada Światowy Dzień FAS/FASD w związku z tym Miasto Radomsko zorganizowało konferencję tematyczną poświęconą temu zagadnieniu.

Światowy Dzień FAS - alkoholowy zespół płodowy/spectrum płodowych zaburzeń alkoholowych - obchodzony jest 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9.09 od 1999 roku. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

Trwająca w Radomsku konferencja ma charakter otwarty i skierowana była, przede wszystkim do lekarzy placówek zdrowotnych, położnych i pielęgniarek, psychologów, pedagogów, nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników socjalnych, profilaktyków oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem FAS, FASD.

Na konferencję zaproszono prelegentów: m.in. Annę Nowak-Lodowską, to lekarz specjalista medycyny rodzinnej, rezydentka 3 roku ginekologii i położnictwa. Ewę Kazimierczak – położną z wieloletnim doświadczeniem oraz Katarzynę Maciołek – dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. 

Renata Koniarska – pedagog szkolny z ZSP nr 1 w Radomsku omówiła założenia programu profilaktycznego jaki będzie realizowany w tej szkole.

Konferencja miała celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na występowanie problemu FAS w szerszej skali, ale także poprzez udział wielu specjalistów, którzy pracują z przyszłymi matkami, uświadamianie o negatywnych skutkach picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływu na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
konferencja konferencja radomsko fas mkrpa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE