Kleszczów: kolejny etap przebudowy drogi w kierunku Kaliska

Kleszczów: kolejny etap przebudowy drogi w kierunku Kaliska

Od 3 listopada będzie wprowadzony ruch wahadłowy na nowym odcinku rozbudowywanej drogi Czyżów-Łękińsko w gminie Kleszczów.

Finansowana przez Gminę Kleszczów przebudowa liczącego ponad 7,3 km długości fragmentu drogi powiatowej nr 1500E prowadzona jest w dobrym tempie. Kilka dni temu została wyłączona sygnalizacja świetlna, z pomocą której regulowany był ruch wahadłowy na jednym z przebudowywanych odcinków (z okolic siedziby spółki RAMB w pobliże zjazdu w kierunku Rogowca). Teraz przejezdne są obydwa pasy.

Od 3 listopada wykonawca zaplanował uruchomienie „wahadła” w nowym miejscu. Chodzi o długi, bo liczący 990 metrów odcinek od mostu na Widawce (w pobliżu Czyżowa) do siedziby spółki RAMB. Na tym odcinku znajduje się m.in. wjazd do firmy BEWA. Ustawiona sygnalizacja świetlna będzie regulować ruch naprzemienny z wykorzystaniem jednego pasa jezdni.

Jeszcze w listopadzie, nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu. Drogowcy rozpoczną prace przy fragmencie drogi 1500E, który zaczyna się w pobliżu skrzyżowania z drogą na Rogowiec i prowadzi w kierunku Kaliska. Informacje o kolejnych zmianach w organizacji ruchu będą zamieszczane na stronie internetowej Gminy Kleszczów.

Kierowców, którzy regularnie korzystają z przebudowywanej drogi (np. dojeżdżając do pracy w kopalni, elektrowni oraz zakładów w Kleszczowskich Strefach Przemysłowych), prosimy by uwzględnili fakt, że wydłuży się czas potrzebny na pokonanie przebudowywanego odcinka.

Więcej o:
kleszczów budowa drogi kleszczów gmina kleszczów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE