Kampania Miasta Otwartego podsumowana

Komitet wyborczy Miasto Otwarte Dawida Wawryki – kandydata na prezydenta miasta Radomsko, spotkał się w parku Świętojańskim by podsumować przebieg kampanii.

Kandydaci zebrali się by podsumować wnioski z tego, jak wyglądała kampania, wyrazili również zadowolenie z jej przebiegu.  Odbyli bardzo dużo rozmów z mieszkańcami, których przekonywali, że warto iść na wybory.

- Komitet wyborczy Dawida Wawryki Miasto Otwarte to pierwszy w historii Radomska totalnie obywatelski, bezpartyjny i niezależny komitet. Dzisiaj stoimy, dzięki powstanie tego miejskiego ruchu, przed wyborem cywilizacyjnym. To znaczy wybierzemy albo dotychczasową ekipę polityczną, albo nowymi ludźmi, którzy spróbują pobudzić to miasto, zainspirować je. To jest też wybór tak naprawdę między tym co było, a wielką szansą jaka czeka nas w przyszłości

- mówił Dawid Wawryka.

Na konferencji Dawid Wawryka poinformował, że powołany został Instytut Miasto Otwarte, działający jako organizacja pozarządowa, która będzie realizowała program bez względu na wynik wyborów.

Przygotowano też ogromne serca, na których przyklejono numer na liście wyborczej. O samej kampanii i jej przebiegu mówiła kandydatka do rady miejskiej Agnieszka Biedrzycka. Mieszkańców odwiedzali w domach, ale i też w publicznych miejscach, jak targowiska. Jak mówią kandydaci, podczas rozmów spotkali się z bardzo pozytywnym odbiorem i poparciem, jeśli chodzi o program wyborczy.

- Kampanie była dla nas niesamowitym i nowym doświadczeniem. To była niebywała przygoda i jesteśmy głęboko przekonani, że ta przygoda dopiero się zaczęła. Stworzyliśmy zgrany zespół osób, które chcą działać i działaliśmy. Nie drukowaliśmy jakiś wielkich plakatów, nie rozwieszaliśmy jakiś wielkich bilbordów, ulotek wydrukowaliśmy szalenie mało. My przede wszystkim rozmawialiśmy. Odbyliśmy setki rozmów, które nas uskrzydlały

- mówiła Agnieszka Biedrzycka.

Więcej o:
wybory samorządowe 2018 wybory 2018 wybory radomsko dawid wawryka miasto otwarte
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE