Już dziś rusza filmowy przegląd twórczości Jerzego Stuhra w ramach Dni Kina

5 filmów z udziałem lub w reżyserii Jerzego Stuhra będzie można zobaczyć w Miejskim Domu Kultury w ramach X edycji Dni Kina. Pierwszy z nich już dziś.

5 filmów z udziałem lub w reżyserii Jerzego Stuhra będzie można zobaczyć w Miejskim Domu Kultury w ramach X edycji Dni Kina.

Podczas przeglądu twórczości Jerzego Stuhra radomszczanie za darmo obejrzą: Obywatela Piszczyka, Dekalog X, Historie miłosne, Duże zwierzę oraz Pogodę na jutro. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

 

11.03, godz. 16.00 – OBYWATEL PISZCZYK, reż. A. Kotkowski (sala widowiskowa)

Polski film z 1988 roku, którego premiera miała miejsce w roku 1989. Film jest kontynuacją filmu Zezowate szczęście z 1960 roku. Zrealizowany został na podstawie powieści Smutnych losów Jana Piszczyka ciąg dalszy Jerzego Stefana Stawińskiego.

Opis filmu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=122700

 

12.03, godz. 16.00 – DEKALOG X, reż. K. Kieślowski ( sala widowiskowa)

Dwaj bracia otrzymują w spadku po zmarłym ojcu klasery ze znaczkami pocztowymi. Początkowo nie są zbyt zainteresowani kolekcją - żaden nie podzielał pasji ojca. Kiedy dowiadują się, że zbiór ma ogromną wartość, zaczynają się interesować filatelistyką. Stopniowo zainteresowanie to urasta do chorobliwych wręcz rozmiarów. Starszy z braci poświęca nawet swoją nerkę, by zdobyć brakujący w serii znaczek. Gdy jeden z nich znajduje się na stole operacyjnym, a drugi czeka na wynik zabiegu, cała kolekcja pada łupem złodziei.

 

13.03, godz. 16.00 – HISTORIE MIŁOSNE, reż. J.Stuhr (sala widowiskowa)

Opis filmu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=127054

Czterech mężczyzn - granych przez tego samego aktora - zostaje wezwanych na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz zadaje im pytania, dotyczące ich życia prywatnego. Po wyjściu z biura wszyscy czterej zostają poddani kolejno próbie: czy potrafią dochować wierności osobom, które ich kochają?

 

14.03, godz. 16.00 – DUŻE ZWIERZĘ, reż. J. Stuhr (sala widowiskowa)

Opis filmu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=128198

Sawiccy postanawiają zaopiekować się znalezionym wielbłądem. Lokalna społeczność zrobi wszystko, by uniemożliwić im to przedsięwzięcie.

 

17.03, godz. 17.00 – POGODA NA JUTRO, reż. J. Stuhr (sala kameralna)

Opis filmu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1210823

Józef opuszcza mury klasztoru, gdzie spędził kilkanaście lat. Konfrontacja z porzuconą rodziną i zmienionym światem będzie dla niego szokiem.

 

Organizatorami "X Dni Kina" są: Miejski Dom Kultury w Radomsku i I LO im. F. Fabianiego w Radomsku.

Honorowy patronat objęli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Szkolna, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski, Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska.

Sponsorzy: ESBANK Bank Spółdzielczy, Firma KORNER.

Więcej o:
dni kina i lo jerzy stuhr
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE