Jarosław Ferenc: Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie

Jarosław Ferenc: Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie

- Musimy zaufać danym przekazywanym przez medyków. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od ponad dwustu lat – pisze prezydent Jarosław Ferenc w samorządowym biuletynie „Nasze Radomsko: Informacje”.

- Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie – zapewnia. I apeluje do mieszkańców o zrobienie tego samego, gdy tylko nadarzy się okazja.

- Pomyślmy i naszych bliskich i nieznajomych. O rodzicach, dziadkach, sąsiadach, osobach starszych, które najgorzej przechodzą zakażenia koronawirusem. Ale też o naszych dzieciach, przyjaciołach, osobach w sile wieku. Oni też chorują – pisze prezydent.

- Od wybuchu epidemii na COVID-19 według różnych szacunków zmarło już ponad 2 mln ludzi. W Polsce – kilkadziesiąt tysięcy – dodaje.

Ferenc argumentuje, że szczepionki są całkowicie bezpieczne i zostały dokładnie przebadane przed ich dopuszczeniem na rynek.

- Szczepionki są bezpieczne, badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej – stwierdza.

Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej wrócimy do normalności. Celem jest osiągnięcie tzw. odporności populacyjnej, czyli sytuacji, w której większość Polaków będzie odporna na COVID-19. „Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem” – pisze Jarosław Ferenc.

- Zaszczepmy się i… cieszmy się znów ze spotkań rodzinnych i ze znajomymi, z koncertów, ze swobodnego dostępu do basenów, siłowni, kin i teatrów, z życia bez maseczek. Z rozwoju gospodarki i stabilnych miejsc pracy. Wróćmy do normalności – kończy swój apel prezydent Radomska.

Więcej o:
prezydent jarosław ferenc prezydent miasta prezydent Jarosław Ferenc szczepienia COVID-19 pandemia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE