Jarosław Ferenc – rodzina jest najważniejsza

Jarosław Ferenc – rodzina jest najważniejsza

Więcej parków rodzinnych i wyprawka dla przedszkolaka to jedne z kilku punktów, które Jarosław Ferenc wraz z Komitetem Wyborczym "Razem dla Radomska", przedstawił na konferencji prasowej 15 października.

Konferencję prasową zorganizowano w parku przy ulicy Leszka Czarnego. Prezydent omawiał jeden z punktów programu wyborczego, jakim jest „Rodzina”. Dlaczego to miejsce? Jarosław Ferenc chciałby, aby w Radomsku powstało więcej takich parków rodzinnych.

- Jeśli chodzi o rodzinę to mam trzy pomysły. Pierwsza rzecz to dofinansowanie wyprawki dla przedszkolaka, dla wszystkich dzieci, które będą po raz pierwszy szły do przedszkola. Miasto powinno to dofinansowywać kwotą 250zł., aby rodzice mieli łatwość i możliwość posłania dziecka do przedszkola. Drugi mój punkt to dopłata do żłobków. W tej chwili miasto dopłaca do żłobków, ale ta dopłata jest na poziomie 33%. Chciałbym aby ta dopłata była jak najwyższa, nawet do 75%, dlatego aby młode mamy, jak najszybciej mogły wracać do pracy, ponieważ mamy problem na rynku pracy. Coraz mniej jest pracowników, a chciałbym aby kobiety również mogły wracać na rynek pracy, dlatego to dofinansowanie do żłobków
- mówił Jarosław Ferenc.

Budowa nowych żłobków to inwestycja kosztowna, stąd pomysł, aby dofinansować żłobki prywatne bądź stworzenie miejsc żłobkowych przy przedszkolach już istniejących.

Kolejnym punktem jest stworzenie parków rodzinnych w różnych rejonach miasta. Oraz pomysł na organizowanie różnego rodzaju spotkań i pikników rodzinnych, gdzie młodzi ludzie ze starszymi wspólnie spędzaliby czas.

- Najważniejszym z punktu widzenia jakości życia jest życie rodzinne i żeby młodzi małżonkowie z dziećmi mogli wspólnie spędzać czas. Do tego potrzebne są takie miejsca jak to, tu na wielorybku, czyli takie miejsce do wspólnego spędzania wolnego czasu. I takie miejsce oprócz tego, które jest na wielorybku, żeby powstało jeszcze kilka takich miejsc chociażby na Gliniankach na Kowalowcu, czy przy tężni na Wymysłówku, czy na Miłaczkach przy tym parku, który będzie budowany z budżetu obywatelskiego, czy wreszcie na Folwarkach przy placu zabaw
- dodał Jarosław Ferenc.

Więcej o:
wybory samorządowe 2018 radomsko razem dla radomska wybory radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE