Jakich mebli nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym?

Jakich mebli nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym?

Każde dziecko potrzebuje przestrzeni, która będzie funkcjonalna, zgodna z jego gustem, a przede wszystkim bezpieczna. By upewnić się, że wszystkie te warunki zostaną spełnione, warto uważnie dobierać wyposażenie do pokoju malucha. Jednak jakie meble właściwie powinny się tam znaleźć? Na co zwrócić uwagę, dobierając wyposażenie do dziecięcego pokoju?

Łóżko do pokoju dziecka – nie tylko do spania

Łóżko to najważniejszy element dziecięcego pokoju. By maluch mógł dobrze się wyspać i wstawać bez bólu placów, potrzebny jest odpowiedni dobór modelu łóżka oraz materaca. Należy jednak pamiętać, że dla wielu dzieci ten mebel jest także miejscem zabawy.

Dlaczego jest to ważne? Energiczny maluch może wystawiać ramę łóżka na dość trudne próby, na przykład skacząc na materacu. Mebel powinien być zatem wykonany z solidnych materiałów. Poszukujesz łóżeczka dla niemowląt i młodszych dzieci? Postaw na modele ogrodzone ramą, która pomoże zadbać o bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Pojemniki, szafki i regały – pomóż dziecku uporządkować przestrzeń pokoju

Twój maluch ma w pokoju mnóstwo zabawek, książek lub gier planszowych? Dzięki odpowiednim pojemnikom z łatwością uporządkujesz bogate wyposażenie dziecięcej przestrzeni. Ucz dziecko zachowywania porządku poprzez wspólne sprzątanie i umieszczanie przedmiotów w przeznaczonych dla nich miejscach.

By uatrakcyjnić wystrój pokoju, wybierz pojemniki o ciekawej formie – kolorowe lub pokryte przyciągającymi wzrok wzorami. Praktyczny regał, półki lub komoda o wysokości dopasowanej do wzrostu malucha pomogą mu samodzielnie dbać o czystość pomieszczenia.

Strefa wypoczynku i zabawy w pokoju dziecka – jak ją urządzić?

Nie ma dziecka, które nie lubi się bawić. Warto więc zorganizować pociesze przytulny kącik, w którym będzie mogła spędzać czas na ulubionych aktywnościach. Wprowadź do niego elementy, które pozwolą maluchowi czerpać przyjemność z przebywania w nim – miękki dywan z uroczym wzorem, poduszki czy pufy. Zadbaj też o obecność dekoracji. W tej roli dobrze sprawdzą się różnego rodzaju większe pluszaki, figurki czy kolorowe obrazki na ścianie.

Jak zorganizować miejsce do nauki w pokoju dziecka?

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują przestrzeni, w której będą mogły oddać się nauce – czytać, rozwiązywać zadania domowe czy wyszukiwać informacje na komputerze. Potrzebne są więc odpowiednie meble do pokoju dziecięcego. Szczególnie ważne jest biurko – powinno ono być trwałe, dopasowane do wzrostu dziecka i funkcjonalne. By uczynić ten mebel jeszcze bardziej praktycznym, warto wyposażyć go w różnego rodzaju organizery, przegródki i pudełka, które pozwolą uporządkować przybory szkolne i ułatwić korzystanie z nich.

Nie mniej istotny będzie dobór krzesła. Ten mebel również powinien pasować do wzrostu dziecka tak, aby siadanie na nim nie sprawiało większych trudności. Dobrym pomysłem będzie wybór fotela z regulacją wysokości. Dzięki niej mebel pozostanie użyteczny przez długie lata. Przyda się również miękkie siedzisko i wygodne oparcie, najlepiej z dobrym podparciem odcinka lędźwiowego. Odpowiednio dobrane krzesło i burko zapewnią dziecku możliwość swobodnej, wygodnej nauki bez bólu pleców.

Wszystko, czego potrzebujesz, by urządzić dziecięcy pokój, znajdziesz w asortymencie Galerii Wnętrz Domar!

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE