Jak wyposażyć małe i zaciemnione mieszkanie?

Jak wyposażyć małe i zaciemnione mieszkanie?

Architekci i dekoratorzy wnętrz są zgodni co do tego, że o wiele łatwiej zaprojektować duże przestrzenie. Przestronne domy i mieszkania to raj dla dekoratorów. Z kolei małe pomieszczenia, w których jest mały dostęp do naturalnego światła, mogą sprawić wiele problemów. Na szczęście są już rozwiązania, które pomagają udekorować nawet takie miejsca.

Optyczne powiększenie wnętrza

Podstawowa sztuczka jest banalnie prosta, ponieważ bazuje na tym, aby powiększyć pomieszczenie optycznie za pomocą rozwieszonych luster. Dobrym sposobem jest też ustawienie 2-3 dużych mebli, na przykład szaf albo komód – duże meble paradoksalnie sprawią, że pomieszczenie wyda się większe. Mały regał albo liczne szafeczki i szafy jedynie dadzą wrażenie zagraconego pokoju, w którym nie ma na nic miejsca. Warto unikać też ciemnych kolorów. To jasne barwy, biel, żółcie i kolory pastelowe pomogą powiększyć optycznie wnętrze, a przy tym uczynią je bardziej przyjaznym.

Pomoc specjalistów

Jeśli nie ma się czasu albo możliwości na to, żeby samemu kombinować z aranżacją małych przestrzeni, można skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dekoratorzy i architekci, dla których projektowanie wnętrz Lublin to chleb powszedni mogą albo przygotować indywidualny projekt pod konkretne pomieszczenie, albo bazować na gotowych projektach i lekko je zmodyfikować. Jeżeli zależy nam na unikalności pomieszczenia, lepiej wybrać opcję pierwszą. Da to gwarancję, że w żadnym innym domu i mieszkaniu nie znajdzie się podobnej aranżacji wnętrza.

Postaw na minimalizm

Rozwiązaniem stosowanym bardzo często przez ekspertów od dekoracji jest minimalizm. Mała przestrzeń ma się równać małej ilości znajdujących się w niej rzeczy. Podstawowe meble, wyposażenie, dywany i zasłony, bez żadnych zbędnych dodatków, które tylko zajmują miejsce to przepis na stworzenie wnętrza nawet w bardzo małych i niewygodnych klitkach. W takich miejscach wykorzystuje się maksymalnie każdą przestrzeń – nawet na ścianach albo... sufitach, których można użyć do zawieszenia nie tylko oświetlenia (rezygnując ze stojących lamp), ale również roślin w doniczkach.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE