Jak radzić sobie z brakiem miejsca w telefonie?

Jak radzić sobie z brakiem miejsca w telefonie?

Telefony dotykowe to fantastyczne urządzenie, które ułatwia wykonywanie wielu czynności, a także jest świetną formą rozrywki. Możemy na nim zarówno robić zakupy online, opłacać rachunki, jak i grać w gry, oglądać filmiki, słuchać muzyki, rozmawiać z przyjaciółmi. Niestety instalując na naszym smartfonie wiele aplikacji, narażamy nasze urządzenie na wolniejsze działanie, a tym samym na zapełnienie pamięci po brzegi. Jakie są skutki przepełnionej pamięci? W jaki sposób zwiększyć ilość dostępnego miejsca? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi czytając ten artykuł.

Brak miejsca w telefonie- jakie skutki?

Kiedy w smartfonie mamy za dużo zainstalowanych aplikacji, niestety szybko to odczuwamy. Przede wszystkim już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć znaczny spadek wydajności urządzenia, a także utratę płynności. Na czym to polega? Przykładowo jeśli wcześniej zdjęcia w galerii ładowały się tylko 3 sekundy, gdy system ma mało dostępnej pamięci wczyta zdjęcia dopiero po 10 sekundach. Widzimy w tym przypadku znaczny spadek płynności. Tak samo jest widoczne chociażby podczas przeglądania internetu, pisania wiadomości, a także kilku innych czynności.

Jak skutecznie zwolnić pamięć w telefonie?

Na szczęście za pomocą kilku prostych kroków jesteśmy w stanie zoptymalizować urządzenie. Czyszczenie telefonu wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od najłatwiejszej czynności- usunięcie niepotrzebnych aplikacji. Jeśli na naszym smartfonie znajduje się oprogramowanie, które od dłuższego czasu nie jest używane, warto je odinstalować. Podobnie jest w przypadku innych danych. Gdy piosenki, które mamy w pamięci telefonu znudziły nam się, po prostu je usuńmy.

Innym rozwiązaniem jest przerzucenie danych z pamięci telefonu na kartę pamięci SD. Jest to świetna możliwość, z której powinniśmy skorzystać. Co ciekawe będą to nie tylko zdjęcia, filmy i muzyka. Na kartę możemy także przenieść aplikacje. Wystarczy w tym celu znaleźć odpowiednią zakładkę w ustawieniach. Z pewnością zwolni nam to sporo pamięci.

Ciekawym pomysłem mogą okazać się też dane w "chmurze". Android posiada tzw. "Google Drive". Jest to wirtualny dysk, na którym możemy przechowywać wszystko, co jest nam potrzebne, jednocześnie nie zapełniając pamięci. Tego typu aplikacje udostępniają nam serwery, na których możemy niezależnie od naszego urządzenia przechowywać dowolne dane, jednocześnie mieć do nich dostęp z poziomu smartfona.

Idealnym rozwiązaniem dla małozaawansowanych użytkowników wydają się być specjalne programy do zwalniana pamięci. Na rynku jest ich naprawdę dużo, ale przede wszystkim są darmowe i możemy je pobrać np. ze "Sklepu Play". Dzięki takiemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie wyczyścić chociażby pamięć podręczną aplikacji. Dodatkowo mamy tam także możliwość szybkiego odinstalowania wszelkich programów, bez wchodzenia w ustawienia urządzenia. Warto również wspomnieć, że niektóre, nowsze modele, mają taki program już od pierwszego uruchomienia telefonu. Są to tzw. aplikacje systemowe, których nie da się usunąć.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/czyszczenie-telefonu-android-i-ios-usuwanie-niepotrzebnych-danych-i-aplikacji/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE