Inicjatywa Jeremie: wsparcie dla małych i średnich firm

Jak wziąć kredyt na rozwój nowej firmy, która nie ma jeszcze historii kredytowej i odpowiedniej zdolności? Wystarczy skorzystać z poręczenia kredytu w ramach Inicjatywy JEREMIE.

Jak wziąć kredyt na rozwój nowej firmy, która nie ma jeszcze historii kredytowej i odpowiedniej zdolności? Wystarczy skorzystać z poręczenia kredytu w ramach Inicjatywy JEREMIE.

Inicjatywa Jeremie to forma wsparcia pozadotacyjnego Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego mająca na celu ułatwienie finansowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2012 roku jednym z banków oferujących poręczenia portfelowe w ramach Inicjatywy JEREMIE jest ESBANK Bank Spółdzielczy, który udziela wsparcia firmom działającym na terenie województwa łódzkiego.

 

- Nasz Bank specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzimy wiele rachunków lokalnych firm, a około 75 % wartości udzielanych przez nas kredytów trafia właśnie do sektora MŚP. Lokalni przedsiębiorcy są dla nas szczególnie ważni przede wszystkim dlatego, że to oni w głównej mierze kształtują lokalny rynek, tworzą miejsca pracy dla mieszkańców i inwestują wypracowane zyski w lokalną społeczność. I z racji tego lokalne firmy stanowią grupę docelową, która może liczyć na wsparcie za pośrednictwem Inicjatywy Jeremie. – mówi Janusz Trajdos, Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

 

JEREMIE na pomoc firmom

Dostępność w ESBANKU instrumentu, który powiększa dostęp do finansowania swojej działalności daje lokalnym przedsiębiorcom unikalną szansę na sfinansowanie z udziałem Banku podmiotów, które ze względu na chociażby charakter swojej działalności miały ograniczony dostęp do finansowania. Jest to szczególnie szansa dla małych i młodych firm, które stawiają pierwsze kroki na naszym rynku, mają ciekawy pomysł i plan, ale brakuje im funduszy.

 

- Udzielając kredytów dla przedsiębiorców podchodzimy indywidualnie do każdego z nich. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowych przedsięwzięć oraz tzw. „start-upów” – tutaj bardzo ważna jest dla nas rozmowa z właścicielem, poznanie specyfiki danej firmy, modelu biznesowego, oszacowanie ryzyka. Jest to dla nas o tyle łatwiejsze, że sami działamy na lokalnym rynku, znamy więc lokalnych przedsiębiorców i ich specyfikę – podkreśla Janusz Trajdos.

 

Z poręczeniem łatwiej i prościej

Dzięki Inicjatywie JEREMIE przedsiębiorcy mogą otrzymać zabezpieczenie spłaty kredytu w wysokości nawet do 80% kwoty kredytu, natomiast maksymalna wysokość udzielonego poręczenia to 500 000 zł. Ogromną korzyścią dla przedsiębiorców będzie na pewno fakt, że okres kredytowania dla kredytów zabezpieczonych poręczeniem to aż 6 lat – dzięki temu miesięczna rata kredytu może być niższa i  nie jest dla przedsiębiorcy dużym obciążeniem. Ale to nie jedyne zalety poręczenia.

 

- Przede wszystkim możliwość uzyskania poręczenia zwiększa dostępność kredytu przy niewystarczających zabezpieczeniach, co jest szczególnie istotne dla małych firm i tych, które dopiero rozpoczęły działalność. Dzięki temu, że wszelkie formalności związane z uzyskaniem zabezpieczenia w postaci poręczenia załatwiane są w ESBANKU, skraca się także cała procedura udzielania kredytu. Ponadto Kredytobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z ustanowieniem zabezpieczenia w formie poręczenia, ponieważ zastosowana jest pomoc de minimis.- dodaje Janusz Trajdos.

 

Placówki ESBANKU Banku Spółdzielczego oferujące kredyty z poręczeniem portfelowym w ramach inicjatywy JEREMIE:

  • Oddział nr I w Radomsku, ul. Pułaskiego 11, tel. 44 744 10 10
  • Oddział nr II w Radomsku, ul. Pułaskiego 11, tel. 44 744 10 08
  • Oddział nr IV w Piotrkowie Tryb., ul. Próchnika 36, tel. 44 744 11 16
  • Oddział nr V w Łodzi, ul. Piotrkowska 193, tel. 42 279 76 03
  • Oddział nr VI w Wieluniu, ul. Wojska Polskiego 2, tel. 43 656 44 02
Więcej o:
jeremie esbank przedsiębiorcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE