Witold Witczak: Maciejewski musi odejść

17 września kampanię wyborczą oficjalnie rozpoczął Witold Witczak – kandydat startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości. Na zorganizowanej w Radomsku konferencji prasowej obecny był także... ››

17 września kampanię wyborczą oficjalnie rozpoczął Witold Witczak – kandydat startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości. Na zorganizowanej w Radomsku konferencji prasowej obecny był także Antoni Macierewicz, polityk PiS.

Witold Witczak podkreślił, że jest zaszczycony tym, że startuje do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości:
- Wydaje mi się, że ta nasza lista jest najlepsza, ta lista na pewno w tym okręgu wygra. Wygramy dzięki temu, że otwiera ją właśnie Antoni Macierewicz, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość ma najlepszy program dla Polski, ponieważ dba i o rodziny, i o sprawy edukacji, szkolnictwa wyższego, gospodarki – w całym zakresie. Z tym programem można się zapoznać na stronie www.programpis.org.pl.


Podczas inauguracji kampanii wyborczej Witold Witczak zaprezentował swój plakat wyborczy oraz zaprosił na swoją stronę internetową www.witoldwitczak.pl. Jak podkreślił – jego osobę będzie można znaleźć także na facebooku i innych portalach społecznościowych, które dziś są konieczne do skutecznego komunikowania się z ludźmi. Kampania wyborcza prowadzona przez Witczaka ma być skupiona na merytoryce, na spotkaniach z wyborcami. Ma ona przebiegać spokojnie – w Radomsku mają pojawić się plakaty i billboardy kandydata, ale w małej ilości.

 

Odpowiadając na pytanie o powody kandydowania do Sejmu Witold Witczak odpowiedział, że dzięki pracy w Sejmiku Wojewódzkim zdobył już odpowiednie doświadczenie i jest gotowy na to, aby podjąć się realizacji nowych, trudniejszych celów.

 

- Uważam, że takie przygotowanie pozwoli mi w przyszłości w sposób poprawny wypełniać mandat Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego że trzeba znać te problemy, które trawią samorządy i zwykłych ludzi po to, aby podejmować odpowiednie decyzje jeśli chodzi o tworzenie dobrego ustawodawstwa naszego kraju.- powiedział Witold Witczak.

 

Obszarem, którym Witold Witczak chciałby się zająć przede wszystkim będąc Posłem, jest rolnictwo:
- Dla mnie najważniejszą rzeczą jest, aby miasto i wieś niczym się od siebie nie różniły. Dlatego ważne jest, aby rząd polski w sposób jednakowy traktował polskiego rolnika i niemieckiego rolnika. Bardzo proste porównanie powinno pokazać obecną sytuację: nasz rolnik to 190 euro dopłat na hektar, niemiecki rolnik – 350 euro.


Kolejnymi obszarami zainteresowań Witczaka są edukacja, ekonomia i gospodarka.O lokalnej polityce

Podczas konferencji prasowej podjęty został również temat lokalnej polityki - polityk PiS odniósł się do obecnej sytuacji panującej w naszym mieście - koalicji PiS-PO-RdR oraz oskarżenia w stosunku do Jerzego Słowińskiego z RdR. Witczak negatywnie wypowiadał się również o swoim partyjnym koledze - pośle Krzysztofie Maciejewskim.

- Taka sytuacja [dotycząca oskarżenia Słowińskiego o złamanie prawa wyborczego i zatajenie współpracy ze służbami bezpieczeństwa - red.] nie ma prawa funkcjonować. Ja apelowałbym ze swojej strony do radnych miejskich o zwołanie nadzwyczajnej sesji, która miałaby za cel zajęcie się sprawą Jerzego Słowińskiego. Samo podejrzenie kierowane przez prokuraturę do sądu jest wystrarczające, aby radni podjęli decyzję o zawieszeniu lub odwołaniu pana Słowińskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, ale również ze stanowiska reprezentanta Radomska w Związku Miast Polskich. Nie może tak być, że osoba z postawionymi zarzutami jest na tak eksponowanym miejscu, to jest kompromitacja dla radnych PiS-u, bo o nich mogę mówić. Dla mnie jest to niedopuszczalna sytuacja, dziwię się że pan Poseł Maciejewski w tym zakresie nie przedstawił jasnego, klarownego stanowiska. Jaki ma interes w tym? Nie wiem.- skomentował Witczak.

 

Witczak podkreślił również, że w przypadku braku stanowiska RdR w sprawie Jerzego Słowińskiego, to dla niego nie do wybrażenia jest funkcjonowanie koalicji PiS z RdR.

- Już nie wspomnę o tym, że jestem przeciwny zupełnie koalicji z Platformą Obywatelską, bo jako wyborca Prawa i Sprawiedliwości czuję się po prostu oszukany.

 

Podsumowując obecną sytuację w mieście Witold Witczak powiedział:

- Parafrazując znany cytat: Maciejewski musi odejść.

 

Witold Witczak ma 44 lata. Od 2006 roku jest radnym Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi. Prywatnie jest Prezesem Zarządu spółki Kredyty.pl, ma dwójkę dzieci.

Więcej o:
wybory 2011 sejm witold witczak pis
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE