Jazzowo i jubileuszowo w MDK

24 września w Miejskim Domu Kultury miały miejsce dwa koncerty: Lidii i Marcina Pospieszalskich oraz Big Bandu Radomsko, zespołu działającego przy MDK pod kierownictwem Pawła Zagaja (dawniejsze... ››

24 września w Miejskim Domu Kultury miały miejsce dwa koncerty: Lidii i Marcina Pospieszalskich oraz Big Bandu Radomsko, zespołu działającego przy MDK pod kierownictwem Pawła Zagaja (dawniejsze Scena Studio Improwizacje Muzycznych). Oprócz tego nastąpiło rozstrzygnięcie loterii „85 nagród na 85-lecie” organizowanego przez ESBANK Bank Spółdzielczy.


Imprezę rozpoczął występ młodych, utalentowanych muzyków – mowa o Big Band Radomsko. Muzycy zaprezentowali całą gamę różnorodnych utworów – od klasyki rocka „Stairway To Heaven” Led Zeppelin, po standardy jazzowe. Nie zabrakło też coveru utworu Steviego Wondera „Sir Dukan”. Wszystko to opracowane było na takich instrumentach, jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, fortepian, bas czy przede wszystkim gitary – wszyscy muzycy byli niesamowicie ze sobą zgrani. W kilku utworach uroku dodawał wokal utalentowanych dziewczyn, przygotowanych przed Lidię Pospieszalską. Marcin Pospieszalski „ujarzmiał” natomiast muzyków.

 

Po występie naszych lokalnych talentów nastąpiło losowanie nagrody – wszyscy, którzy założyli lokatę "85 nagród na 85-lecie" w ESBANKU w czasie od września do grudnia 2010 roku oraz dotrzymali ją do końca sierpnia, mieli szansę wygrać mieszkanie na nowym osiedlu Brzeziny lub 140 000 złotych. Podczas losowania szczęście uśmiechnęło się do pana Jerzego Kaczmarka z Radomska, który będzie mógł wybrać jedną z dwóch dostępnych nagród. Gratulujemy!

 

Kiedy emocje związane z niepewnością, kto wygra, już nieco opadły, nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – Lidii i Marcina Pospieszalskich. Sala widowiskowa wypełniła się jazzem, przeplatanym basowymi zagrywkami. Lidia tworzy bardzo delikatną, subtelną muzykę, ale kiedy trzeba, perkusja i bas potrafią pokazać pazur. Choć nie było bisów, po oklaskach można było poznać, że publiczności się podobało. Występ Lidii urozmaiciło „pięć minut” radomszczańskich, utalentowanych wokalistek – tych samych, które współpracują z Big Band Radomsko. Na koniec imprezy publiczność mogła poczęstować się tortem, przygotowanym z okazji urodzin Big Bandu Radomsko.

 

Choć liczba gości nie była powalająca, wieczór na pewno godny zapamiętania – przed publicznością odkryły się radomszczańskie talenty, o których jeszcze pewnie Radomsko usłyszy, czego z całego serca im życzymy! Lidce i Marcinowi Pospieszalskim także życzymy samych sukcesów, aby porywali swoją muzyką coraz szerszą publiczność.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
koncert big band radomsko jazz muzyka lidia marcin pospieszalscyl
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE