Radomszczanin Mistrzem Polski

Siedemnastoletni radomszczanin Łukasz Sadawa, podopieczny Marka Wyciszkiewicza, zwyciężył na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Muay Thai w Kaliszu.

Siedemnastoletni radomszczanin, Łukasz Sadawa, podopieczny Marka Wyciszkiewicza, zwyciężył na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Muay Thai .

 

Otwarte Mistrzostwa Polski w Muay Thai odbyły się w miniony weekend w Kaliszu. Po pokonaniu na punkty zawodnika z Kielc, Łukasz Sadawa został mistrzem Polski zdobywając złoty medal w kategorii do 71 kilogramów.

Łukasz tak wspomina zawody:

W sobotę, pierwszą walkę na mistrzostwach stoczyłem z zawodnikiem z Krakowa, było to nasze 3 spotkanie w ringu. Dobry plan walki sprawdził się doskonale i pojedynek przebiegał pod moje dyktando. Decyzją sędziów po 2 rundach walki zwyciężyłem na punkty. Kolejna walkę, w niedzielę stoczyłem z zawodnikiem z Kielc, był to finał, dlatego cała walka trwała 3 rundy. Podczas walk dochodziło do częstych wymian bokserskich i kopnięć, po walce sędziowie wskazali moje zwycięstwo.

 

To nie pierwsze zwycięstwo młodego boksera. Zawodnik z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku dzięki bardzo dobrym wynikom w tej dyscyplinie zakwalifikował się do kadry Polski. Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie regularne treningi.


- Trenuję od 1,5 roku pod okiem p. Marka Wyciszkiewicza, podczas przygotowań do walk trenuję 6 razy w ciągu tygodnia, w skład treningu wchodzą ćwiczenia z partnerem, tarczowanie ćwiczenia na worku i bieganie, gdy nie jest to okres przygotowawczy salę odwiedzam 3 razy w tygodniu.


Gratulujemy Łukaszowi i życzymy mu dalszych sukcesów w karierze sportowej!


Więcej o:
łukasz sadawa muay thai radomsko24
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE