Z MOPS-em "możemy więcej"

"Możemy więcej" to nazwa projektu realizowanego przez radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

"Możemy więcej" to nazwa projektu realizowanego przez radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Inicjatywa ma na celu wspomaganie osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo poprzez pomoc w podwyższaniu ich kwalifikacji zawodowych.

O udział w projekcie mogą się starać osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, w wieku od 15 do 64 lat, poszukujący pracy, niepozostający w zatrudnieniu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje szkolenia w kursach zawodowych, trening umiejętności społecznych, konsultacje z doradcą zawodowym, psychologiem i pracownikiem socjalnym.

Ponadto każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe oraz posiłek w czasie udziału w nich, może też liczyć na wsparcie finansowe na czas uczestnictwa w projekcie. MOPS zapewni w tym czasie również opiekę nad osobami zależnymi od beneficjentów. Ciekawym dodatkiem są również bezpłatne talony na zakup usług społecznych (np. na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki), o które mogą się starać osoby uczestniczące w projekcie.

Szerszych informacji na temat projektu "Możemy więcej" udziela MOPS w swojej siedzibie (ul. Kościuszki 12a) a także telefonicznie (44 683 28 85).

Projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie odbyłby się bez finansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego służącego realizacji Narodowej Strategii Spójności 2007-2013 "Kapitał Ludzki".

Więcej o:
mops możemy więcej bezrobocie projekt kapitał ludzki mops radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE