Goście z Kiryat Bialik w Radomsku

W środę 22 lutego do naszego miasta przyjechali przedstawiciele systemu oświaty z izraelskiego miasta Kiryat Bialik. Miasto to zamierza podjąć partnerską współpracę z Radomskiem.

W środę 22 lutego do naszego miasta  przyjechali przedstawiciele systemu oświaty z izraelskiego miasta Kiryat Bialik. Miasto to zamierza podjąć partnerską współpracę z Radomskiem.

 


Swój pobyt w Radomsku zaczęli od spotkania się z Zastępcą Prezydenta Wiolettą Pal, Sekretarzem Miasta Radosławem Zatoniem, Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbietą Sękowską oraz dyrektorami pięciu Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych, którzy wykazali zainteresowanie współpracą ze swoimi odpowiednikami w Izraelu.

 

W czwartek izraelscy goście - Rami Porat i Ami Reuven - obejrzeli specjalnie przygotowaną dla nich prezentację o polskim systemie oświaty i jego funkcjonowaniu w naszym mieście. Rozmawiano również o wstępnych założeniach przyjazdu do naszego miasta grupy młodzieży z Kiryat Bialik na obchody rocznicy likwidacji radomszczańskiego getta żydowskiego.

 

Goście rozpoczęli także spotkania w Zespołach Szkolno-Gimnazjalnych (Nr 4 i 5 w czwartek, Nr 2, 3, i 7 w piątek), podczas których przedstawią swoje pomysły na współpracę.

 

Wizyta w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji o szkole. Chwilę później goście zostali oprowadzeni po całej szkole (segment dla podstawówki, gimnazjum, hala sportowa) przez uczniów gimnazjum. Podczas przechadzki po hali okazało się, że jeden z gości chętnie przyłączył się do gry w siatkówkę z uczniami. Panowie mieli okazję także zatańczyć z dziećmi z nauczania zintegrowanego oraz zobaczyć, jak wyglądają sale lekcyjne, jaka atmosfera panuje w szkole. Byli pod wielkim wrażeniem.

 

Na koniec wszyscy udali się do sali, gdzie młodzież ze szkoły mogła zadać pytania przyjezdnym. Dyrektor Zespołu Szkolno Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku - Wojciech Grajkowski zadeklarował, że bardzo chętnie nawiąże kontakty z goścmi z Kiryat Bialik w celu integracji młodzieży.

 

W piątek goście z Kiryat Bialik odwiedzą także Miejski Dom Kultury, gdzie zdobędą wiedzę na temat organizowanych w Radomsku Dni Kultury Żydowskiej.

 

Podsumowanie całej wizyty nastąpi w piątek 24 lutego.

 

Tekst: Anna Łapeta, Patrycja Kuliś

Więcej o:
zsg nr 4 izrael miasta partnerskie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE