Ponad 80 000 zł zebranych na WOŚP w Radomsku

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii! W Radomsku dzięki pracy ponad 200 wolontariuszy, aukcjom i innym zbiórkom zebrano ponad 80 000 zł,

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii! W Radomsku dzięki pracy ponad 200 wolontariuszy, aukcjom i innym zbiórkom zebrano ponad 80 000 zł, ale ostateczna kwota będzie znana za kilka dni.

 

Na ulicach Radomska wolontariusze pojawili się z samego rana w niedzielę 8 stycznia. O 16.00 w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się natomiast koncert finałowy. Przed publicznością zgromadzoną w sali widowiskowej wystąpiły radomszczańskie zespoły ćwiczące na co dzień w Miejskim Domu Kultury w Radomsku - m.in. Dropsy Squad, zespoły taneczne Dystans i Extasa, Dziecięcy Zespół Instrumentalno - Wokalny, a także soliści ze Studia Wokalnego.

 

Kolejną atrakcją, która czekała na radomszczan, był pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych przygotowany przez naukowców z Politechniki Częstochowskiej. Publiczność zobaczyła na własne oczy, jak przebiega zamrażanie ciekłym azotem, jak skrapla się tlen, czy tez jak działa i wygląda transformator Tesli.

 

Występy artystyczne przeplatane były licytacjami, z których dochód trafiał do skarbonki WOŚP. Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów znalazły się m.in. gadżety przekazane przez Jurka Owsiaka, maskotki, grafiki, koszulki, kalendarze (w tym m.in. kalendarze przekazane przez kibiców RKS Radomsko), a nawet dwa szczeniaki husky. Część licytowanych przedmiotów dzięki ludziom dobrej woli trafiała 'pod młotek' kilkukrotnie.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, również korytarze MDK-u pełne były stoisk, na których można było skosztować jubileuszowych tortów przygotowanych przez radomszczańskie cukiernie, wziąć udział w loterii fantowej czy nauczyć się pierwszej pomocy. W akcję włączyli się także strażacy oraz harcerze.

 

O 19.00 na scenie MDK-u wystąpił zespół Zegarmistrz Czasu z charyzmatyczną wokalistką Martą Owczarek, pochodzącą z Radomska. Choć muzycy mieli mało czasu na swój występ, to pokazali na co ich stać. Rockowo-góralskie piosenki w świetnych aranżacjach i z jeszcze lepszym wokalem spodobały się publiczności co pokazała m.in. młodzież skacząca pod sceną.


Punktualnie o 20.00 niebo nad Radomskiem pojaśniało - 'światełko do nieba' przyciągnęło pod MDK tłumy radomszczan.

 

Podczas niedzielnej zbiórki zebrano dokładnie 80 422,45 zł, a także walutę obcą, która będzie przeliczona w najbliższych dniach. Kwota zebrana przez radomszczan zapewne jeszcze wzrośnie, ponieważ wpływać będą także pieniądze zebrane podczas zbiórek organizowanych np. w szkołach.

 

FOTOGALERIA


Więcej o:
wośp zegarmistrz czasu licytacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE