DPS w Radziechowicach będzie ocieplony

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach. Prace potrwają do kwietnia 2012 r. Inwestycję będzie wykonywała firma F.R.B. DAW - BUD z... ››

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach. Prace potrwają do kwietnia 2012 r.

Inwestycję będzie wykonywała firma F.R.B. DAW - BUD z Rudnika Wielkiego, która wygrała przetarg i w czwartek 25 sierpnia podpisała umowę na wykonanie zadania na kwotę 1 091 773 zł.

Pierwszy etap prac będzie polegał na zamontowaniu na budynku Domu Pomocy Społecznej 45 kolektorów słonecznych. Na wiosnę wykonawca dociepli dach i ściany, wymieni okna i drzwi oraz wykona nową elewację zewnętrzną. 

Zadanie będzie dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Kolektory słoneczne w tym roku pojawią się jeszcze na I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu.

- Stosowanie alternatywnych źródeł energii m.in. solarów jest bardzo opłacalne. Dzięki nim zmniejszamy koszty zużycia mediów, ale i chronimy naturalne zasoby Ziemi. Instalacja solarna funkcjonuje w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku i jak się okazuje w skali roku zużycie oleju opałowego zmniejszyło się tam o około 6 tys. litrów. – mówi Aneta Niedźwiedzka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
dps radziechowice kolektory słoneczne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE