Szybciej, wyżej, mocniej... na zlot!

Radomszczańscy harcerze przygotowują się do kolejnego Zlotu Hufca Radomsko. Impreza odbędzie się w dniach 16 - 18 września, a przyświęca jej hasło "Szybciej, wyżej, mocniej".... ››

Radomszczańscy harcerze przygotowują się do kolejnego Zlotu Hufca Radomsko. Impreza odbędzie się w dniach 16 - 18 września, a przyświęca jej hasło "Szybciej, wyżej, mocniej".

 

Tegoroczny zlot stylizowany jest na igrzyska olimpijskie.

 

- Pomysł na stylizację olimpijską zrodził się w naszych głowach z zapotrzebowania. Na co? NA ZDROWIE! Coraz więcej młodzieży czas wolny spędza w internecie. Postawiliśmy sobie misję: chcemy promować idee aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uświadomić młodym ludziom jak ważny w ich życiu jest ruch i dobra dieta. Mówi się w zdrowym ciele, zdrowy duch. Chcemy pokazać, że to hasło nie wyszło z mody - mówi Agnieszka Misiak, komendantka tegorocznego zlotu.

 

Przygotowania do zlotu rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Każda drużyna, oprócz skompletowania składu na wyjazd, musi wykonać także zadania przedzlotowe. Zuchy - czyli najmłodsi - mają przygotować flagę wybranego kraju oraz charakterystyczne stroje. Harcerze muszą ułożyć i nagrać piosenkę dopingującą jedną z dyscyplin sportowych, a także przygotować układ taneczny. Najstarsi wędrownicy przygotowują wywiad z olimpijczykiem, wcielą się też w drużynę olimpijską, która przygotowuje się do Wędrowniczej Sportowej Olimpiady.

 

Oprócz zadań przedzlotowych harcerzy czeka także wiele atrakcji podczas samego zlotu:

- W piątek (16.09.) harcerze wyruszą na rajd, gdzie rozpoczną pierwszą grę terenową, będzie to przedsmak tego, co czeka ich w sobotę na głównej grze terenowej. Punkty do jakich będą musieli dojść harcerze, współpracując z mapą i busolą, będą nastawione nie tyle na sprawność fizyczną, ile na sprawność umysłową przy użyciu tej fizycznej :) Następnie młodych sportowców czekają rozgrywki w różnych dyscyplinach na stanicy Hufca Radomsko w Białym Brzegu. Dla wędrowników mamy coś specjalnego. Będą zgłębiać tajniki wiedzy karate i aerobiku. Na sam koniec zmagań czas na relaks. To też w aktywnej formie koncertu zespołu Słodki Całus od Buby. W niedziele (18.09) zakończenie igrzysk olimpijskich uroczystym apelem i mszą świętą - wylicza Agnieszka Misiak.

 

Uroczysty apel będzie także okazją do wyboru drużyn, które najlepiej poradziły sobie w czasie igrzysk.

 

Zloty Hufca Radomsko odbywają się corocznie od 1974 roku. Od 1986 roku miejscem spotkań harcerzy jest Biały Brzeg.

 

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Powiatu Radomszczańskiego w ramach realizacji programu "Razem po zdrowie-bo warto!" oraz z budżetu Miasta Radomsko

Więcej o:
harcerze zhp zlot hufca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE