Szpitalny parking za mały? Parkują na trawie

Choć parking przy nowym Szpitalu Powiatowym jest całkiem spory, to chyba jednak nie wszyscy kierowcy potrafią znaleźć na nim wolne miejsce. Parkują więc na trawie.

Choć parking przy nowym Szpitalu Powiatowym jest całkiem spory, to chyba jednak nie wszyscy kierowcy potrafią znaleźć na nim wolne miejsce. Parkują więc na trawie  - i popełniają wykroczenie.

 

Uwagę na nieprawidłowo parkujących kierowców zwraca Straż Miejska.

- Kontrolując prawidłowość parkowania pojazdów w rejonie szpitala miejskiego, strażnicy miejscy codziennie spotykają się z nieprawidłowościami. Kierowcy nie tylko nie przestrzegają znaków drogowych. Nie szanują nasadzeń, które mają od wiosny do jesieni upiększać teren - mówi Jacek Porzeżyński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomsku.

 

Jak informują strażnicy, parkowanie na pasach zieleni (nawet jeżeli są przykryte śniegiem), to wykroczenie zgodnie z artykułem 144 §1 kodeksu wykroczeń:

Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem – podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

 

Trzeba przyznać, że nie tylko pod szpitalem radomszczanie są "Mistrzami parkowania". Pokaźną galerię ciekawie parkujących aut możecie zobaczyć w naszym Kąciku Absurdu.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony www.smradomsko.pl

Więcej o:
parkowanie kierowcy szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE