Złodzieje kabli zatrzymani na gorącym uczynku

Aż 79 zarzutów dotyczących kradzieży usłyszeli mężczyźni, którzy kradli linie telekomunikacyjne. Straty wynoszą ponad 120 tys. złotych.

Straty spowodowane przez złodziei wynoszą ponad 120 tys. złotych/foto:KWP ŁódźWieczorem, 25 listopada funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnych. Obaj podejrzani w wieku 18 i 29 lat są mieszkańcami gminy Gomunice.

 

Policjanci  zatrzymali do kontroli auto, którym uciekali z miejsca kradzieży dwaj zatrzymani mężczyźni. W volkswagenie były nie tylko narzędzia do cięcia metalu, ale i kawałki linii telekomunikacyjnej. W związku z powyższym zostali oni przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy w różnym stopniu brali udział w tym procederze. Jeden z nich ma 49 lat i jest mieszkańcem gminy Kamieńsk, a drugi ma 53 lata, obaj trafili do aresztu.

 

Wyjaśnianiem szczegółów tego zajścia zajmowali się policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku. Okazało się, że 18 -latek i jego 49 -letni kolega od kilku miesięcy działali wspólnie i porozumieniu, a pozostali dwaj panowie tylko kilka razy im pomogli. Za każdym razem umawiali się na „robotę” w innym miejscu, głównie w miejscach ustronnych lub trudno dostępnych dla pojazdów. - Raz kradli linie telekomunikacyjne, a innym razem elementy infrastruktury kolejowej. Następnie, odpowiednio przygotowany towar sprzedawali w różnych punktach skupu złomu. W ten sposób zarobione pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby - mówi Aneta Komorowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji. Policjanci dowiedzieli się, że starszy z zatrzymanych posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie, jeżeli chodzi o obsługę napowietrznych linii, gdyż wcześniej pracował przy obsłudze takiej infrastruktury. Już dzisiaj wiadomo, że zatrzymani działali nie tylko na terenie powiatu radomszczańskiego. Jak zapowiadają śledczy sprawa jest rozwojowa.

 

Dotychczas złodziejski duet usłyszał łącznie 79 zarzutów dotyczących kradzieży. 27 listopada obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Straty, jakie wyrządzili dwaj mężczyźni już teraz wynoszą ponad 120 000 złotych.

Więcej o:
policja kradzież
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE