Radomsko, Łódzkie 16.5o Niedziela, 18 Sierpnia 2019

Ich czworo

Teatr
Miejski Dom Kultury >

Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na znakomita komedię teatralną na podstawie utworu Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Już 10 maja 2015 o godz. 19.00.

Pomimo upływu przeszło stu lat – tekst "Ich czworo" jest wciąż aktualny i podejmuje istotny temat kondycji współczesnej rodziny. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Dramat bohaterów polega na tym, że – mimo łączącego ich uczucia – wciąż się ranią. Pielęgnują w sobie wzajemne żale, oddalają się od siebie, są pogubieni w tej miłości, a na swój sposób wciąż o nią zabiegają. Spragnieni ciepła i zaślepieni egoizmem – uciekają każde w swój świat i nie potrafią z niego wrócić. Temu nieudolnemu wołaniu o miłość przygląda się córka. Małżonkowie zapominają o tym, co najważniejsze – o uczuciu, wzajemnym szacunku i o dziecku. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie.

Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra – wyjątkowych dni, w których stawiamy sobie nowe wyzwania i deklarujemy diametralne zmiany. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat – w zestawieniu z atmosferą panującą przy stole – tylko podkreślają widoczny kontrast. Tekst znakomicie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość poprzez uniwersalność podejmowanych tematów.

Nowa odsłona ponadczasowego tematu skłania zarówno do refleksji, jak i do śmiechu.

Bilety: 20 zł/Program 60+, 25 zł/ulgowy, 35 zł/normalny

komentarze