Radomsko, Łódzkie -3.6o Sobota, 25 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Hotelarze zdobywają doświadczenie zawodowe u podnóża Pirenejów

Miasto
Jacek Paszewski

W niedzielę 26 maja 16 osobowa grupa uczennic „Ekonomika” w zawodzie technik hotelarstwa wróciła ze stażu we Francji. Hotelarze spędzili dwa tygodnie w regionie Oksytania u podnóża Pirenejów. Pobyt odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty” realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

Młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe pracując parami w ośmiu hotelach, a w czasie wolnym poznawała uroki miejscowości francuskich. Odbyły się również wycieczki do Carcassonne- średniowiecznego miasta obronnego, Biarritz- kurortu nad Oceanem Atlantyckim czy Tuluzy- stolicy regionu.

Do obowiązków zawodowych uczennic należała obsługa gości w restauracji, praca w kuchni i jednostkach mieszkalnych. Codziennie młodzież wykorzystywała znajomość języka francuskiego którego uczy się w szkole, a opiekę nad praktykantkami sprawowały koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka
i zastępca Mirosława Łukaszewska.

Staż został zorganizowany wraz ze szkołą partnerską Instytutem St Christophe, z którym szkoła współpracuje już od 2011 roku. Warto zaznaczyć, że wszyscy pracodawcy bardzo pozytywnie ocenili pracę uczennic chwaląc je za motywację i zaangażowanie, a niektóre z nich otrzymały też propozycję powrotu do pracy w wakacje.

Każda stażystka otrzymała certyfikat odbycia praktyki zawodowej, a na zakończenie projektu wszystkim zostaną wręczone dokumenty Europass-mobilność, które są swoistą przepustką do pracy w zawodzie w całej Europie.

komentarze