Harcerze z Radomska organizują piłkarski turniej „HARCcup”

Harcerze z Radomska organizują piłkarski turniej „HARCcup” Fot. FB/harccup

Głównym elementem turnieju jest rywalizacja piłkarska zorganizowana w następujących kategoriach: zuchowej - dzieci w wieku 6-10 lat; damskiej 11-15 lat; damskiej 16+; męskiej 11-13 lat; męskiej 14-16 lat; męskiej 17+.

- Turniej „HARCcup" ma rangę wydarzenia ogólnopolskiego, co roku bierze w nim udział około 300 zainteresowanych. Przedsięwzięcie zakończone będzie uroczystym apelem, na którym podsumujemy rozgrywki oraz rozdamy nagrody i wyróżnienia – mówi Sylwia Mielczarek z Hufca Radomska.

Zostały zaplanowane także konkursy poboczne:  turniej FIFA  - turniej rozgrywany na konsolach w parach, mający na celu rozwijanie umiejętności taktycznych i planowania gry; turniej Street Soccer - gra polegająca na rywalizacji dwóch dwuosobowych zespołów na małym boisku, wspierający aktywność fizyczną w przypadku nielicznej grupy; turniej piłkarzyków  - rozgrywka odbywa się na wielkim dmuchanym boisku, stworzonym na kanwie piłkarzyków stołowych, dla pięcioosobowych zespołów, zabawa ma na celu kształtowanie współpracy grupowej;  turniej celności - turniej celności to konkurs indywidualny rozgrywany na specjalnej macie z otworami, do których trafienie jest punktowane w zależności od stopnia trudności. Konkurs ma za zadanie wesprzeć rozwój precyzji oraz techniki kopnięcia. 

VII edycji Ogólnopolskiego Harcerskiego Turnieju Piłki Nożnej „HARCcup",  odbędzie się w terminie 19–21 listopada w Radomsku. Areną zmagań będzie miejska i powiatowa hala sportowa.

Więcej o:
zhp radomsko hufiec radomsko harcerski turnej harccup harccup radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE