Foteliki Maxi Cosi - bezpieczeństwo w holenderskim wydaniu

Foteliki Maxi Cosi - bezpieczeństwo w holenderskim wydaniu

Większość rodziców decydując się na zakup fotelika, poszukuje sprawdzonych rozwiązań. Jest on niezwykle ważny, ponieważ chroni ciało dziecka w czasie wypadku. Dlatego też warto wybierać produkty sprawdzone i cieszące się dużym zaufaniem wśród opiekunów dzieci. Z całą pewnością do takich marek należy holenderski Maxi-Cosi. Czym charakteryzują się foteliki Maxi-Cosi?

Foteliki Maxi-Cosi od niemowlaka do starszaka

Maxi-Cosi posiada w swoim asortymencie siedziska w każdej kategorii wagowej. Zaczynając od nosidełek dla niemowlaka, kończąc na fotelach dla starszego dziecka. Pośród nich znaleźć można modele mocowane za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa lub przy pomocy systemu Isofix. Wybór metody mocowania fotelika jest ważny, ale nie najważniejszy. Najistotniejsze jest to, aby był on prawidłowo zainstalowany i idealnie dopasowany do auta oraz dziecka.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Producent stawia przede wszystkim na wysoki poziom bezpieczeństwa. Stale udoskonala istniejące już modele i testuje innowacyjne rozwiązania. Sprawia to, że przewożenie dzieci w produktach Maxi-Cosi jest bezpieczne, łatwe w obsłudze i wygodne dla małych pasażerów. Foteliki poddawane są niezależnym testom bezpieczeństwa uzyskując w nich bardzo wysokie oceny.

25% wszystkich wypadków samochodowych to kolizje boczne, które wywołują bardzo poważne urazy u dzieci. Szczególnie narażona na nie jest głowa i klatka piersiowa. Foteliki Maxi Cosi wyposażone są w technologię ochrony przed bocznym uderzeniem. Części siedziska dziecięcego, które obejmują głowę są wzmocnione, pochłaniając tym samym siłę uderzeń bocznych i tylnych. Rozprowadzają również siłę uderzenia z dala od bezbronnego ciała dziecka.

Aby móc jeszcze lepiej ochraniać głowę dziecka podczas kolizji bocznej holenderski producent zastosował najnowszą technologię AirProtect. Jest to efekt współpracy pomiędzy firmą Dorel, a centrum prób zderzeniowych w stanie Michigan, w USA. AirProtect ma za zadanie natychmiastowo minimalizować działające siły zderzeniowe poprzez przeniesienie ich na zagłówek.

Fotelik z poduszkami powietrznymi!

Foteliki Maxi-Cosi stale są rozwijane oferując innowacyjne rozwiązania. Bez wątpienia, jedną z takich nowości jest pierwszy na świecie fotelik z wbudowanymi poduszkami powietrznymi - AxissFix Air, który przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez nie 18 kg. Posiada obrotowe o 360 stopni siedzisko, na którym może przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy do około 2 roku życia bądź przodem do kierunku jazdy.

Zastosowano w nim system, który wyposażony został w dwie poduszki powietrzne znajdujące się wewnątrz naramienników pasa. Do ich głównego zadania należy zamortyzowanie uderzenia i redukcja przeciążeń działających na szyję dziecka w czasie wypadku. Poduszki zostały podłączone do czujnika przeciążeń, który jest w stanie odróżnić wypadek od przyśpieszania lub gwałtownego hamowania. System wykryje kolizję w przeciągu 15 milisekund po zdarzeniu i natychmiast uruchomi poduszki powietrzne.

A może tak wózek?

Wózki Maxi-Cosi to produkty przeznaczone dla nowoczesnych rodziców. System podróżny dopasowany jest odpowiednio do wieku dziecka. Niemowlak początkowo korzysta naprzemiennie z gondoli i fotelika samochodowego, a kiedy tylko podrośnie przesiada się do spacerówki. Nosidełko i gondolę można wpiąć na stelaż każdego wózka Maxi-Cosi jednym kliknięciem. Z czasem, kiedy dziecko już podrośnie, do tego samego stelaża wpiąć można siedzisko spacerowe, co pozwala na korzystanie w wózka nawet do 4 roku życia dziecka.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE