Finałowa Gala XIV Dni Kina 2019

Uroczysta Gala z okazji zakończenia XIV Dni Kina miała miejsce 28 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Gala finałowa odbyła się z udziałem gościa honorowego aktorką Gabrielą Muskałą.

Na uroczystej gali Dni Kina podsumowano przebieg konkursów z wiedzy o kinie i na etiudę filmową oraz wręczono nagrody laureatom. Nagrody zwycięzcom wręczała aktorka Gabriela Muskała. Tegoroczne Dni Kina poświęcone zostały kobietom. I tak odbyły się warsztaty realizatorskie, krytyki filmowej i pastiszu filmowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla nauczycieli przeprowadzono konferencję filmoznawczą. Na przeglądach filmowych można było obejrzeć pięć filmów, w których zagrała Gabriela Muskała.

Na gali aktorka opowiadała m.in. o tym jak wygląda jej praca, o współpracy z innymi aktorami oraz reżyserami, między innymi z reżyserem Markiem Koterskim. Odpowiadała też na pytania publiczności.

Na konkurs na Etiudę Filmową „Bohater(ki)” wpłynęło 8 etiud z radomszczańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce – drużyna z I LO w składzie: Dominika Panicz, Klaudia Kowalska, Alicja Kuliś za film „Vivian Maier”;
II miejsce – drużyna z I LO w składzie: Julia Kędra, Maria Kuliś, Miłosz Kowalczyk, za film „Walentina”;
III miejsce – drużna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w składzie: Jakub Radziejewski, Dawid Kościański, Mateusz Siciński za film „Marina Abranović”

Do konkursu Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Gabrieli Muskały” przystąpiło 66 trzyosobowych drużyn z pięciu radomszczańskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – drużyna z I LO – Maja Baryś, Agata Dziegieć, Piotr Bebłociński;
II miejsce – drużyna z I LO – Dominika Panicz, Klaudia Kowalska, Katarzyna Sowińska.
III miejsce – drużyna z I LO – Weronika Szczepanik, Katarzyna Nalepa, Patrycja Miara; oraz drużyna z II LO – Marta Kępa, Daria Borowik, Maciej Krogulec.

Wyróżnienie ex aequo zdobyli:
- II LO – Aleksandra Kotlewska, Weronika Oziębała, Żaneta Zakrzewska;
- II LO – Aleksandra Śpiechowicz, Joanna Juziak, Adrianna Dobrowolska.

Więcej o:
I LO radomsko dni kina 2019 mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE