Dzieci z przedszkola nr 9 uczciły Święto Niepodległości

Dzieci z przedszkola nr 9 uczciły Święto Niepodległości Fot. PP nr 9 w radomsku

Tematyka patriotyczna zdominowała montaż słowno-muzyczny zorganizowany w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku. W przedsięwzięcie zaangażowała się cała społeczność przedszkola.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które rokrocznie obchodzone jest właśnie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Z tej okazji wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r.

- Dowiedziałem się kim był Marszałek Józef Piłsudski. Razem z paniami rozmawialiśmy o symbolach narodowych, o polskich pieniądzach. Ozdabialiśmy swoją sale rysunkami, robiliśmy papierowe orzełki - opowiada Janek Dzwonek.

Tematyka patriotyczna realizowana była we wszystkich grupach wiekowych. W salach dominowały barwy ojczyste biel i czerwień.

- Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę- Przedszkolaki z grup sześciolatków z dumą recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, śpiewały piosenki „Pierwsza brygada”, „Jestem Polką i Polakiem”, zatańczyły krakowiaka a także taniec z biało-czerwonymi wstążkami - wylicza nauczycielka Barbara Knop.

- Dzieci pamiętały również o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.10 - dodaje nauczycielka Beata Wolska.

Występom bacznie przyglądał się gość specjalny Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta.

- Zaproszeni  goście z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu - podkreśla nauczycielka Monika Kapica.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały sześciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami: Barbarą Knop, Katarzyną Zasada, Beatą Wolska, Moniką Kapica.

Więcej o:
święto niepodelgłości przedszkole nr 9 11 listopada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE