Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_ENCODING" in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Deprecated: substr_count(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php:4) in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 16
Działająca w Radomsku firma zaprojektowała Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej - Radomsko24.pl

Działająca w Radomsku firma zaprojektowała Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej

Działająca w Radomsku firma zaprojektowała Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej Fot. Diamond Module

Diamond Module – działająca m.in. na terenie Radomska polska firma specjalizująca się w nowoczesnym budownictwie modułowym „pod klucz” zaprojektowała oraz wyprodukowała mobilną kabinę diagnostyczno-prewencyjną – Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej (PIKS). To pierwsze tego typu rozwiązanie, które w jednym kompaktowym pomieszczeniu gromadzi wyposażenie niezbędne do wstępnej oceny ewentualnego zagrożenia sanitarnego, zapewnia sanityzację i niezbędne środki ochrony osobistej.

PIKS został opracowany w celu zminimalizowania zagrożeń epidemiologicznych dla większych grup osób w miejscach takich jak budynki użyteczności publicznej, biura, zakłady pracy, placówki medyczne, edukacyjne, opiekuńcze czy handlowe. PIKS dostępny jest na zamówienie w wersji standardowej oraz z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych. Pierwszy Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej firma Diamond Module przekazała w drodze darowizny na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie celem weryfikacji rozwiązań technicznych.

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie, ale nie można zamknąć świata na zawsze. Po okresie zwolnienia obrotów konieczny będzie powrót do zakładów pracy, galerii handlowych, szkół, placówek zdrowia i innych miejsc publicznych, w których gromadzą się większe grupy osób. Już teraz wiadomo, że aby uniknąć wzrostu zachorowań konieczna będzie zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń i zachowań oraz wdrożenie sposobów kontroli osób potencjalnie zakażonych.

– W ostatnich dniach widzimy duże zainteresowanie naszych dotychczasowych kontrahentów niemieckich rozwiązaniami, które związane są z minimalizowaniem zagrożeń wynikających z zakażenia wirusami. Nasz PIKS odpowiada właśnie takiemu zapotrzebowaniu. We wnętrzu kabiny dokonywany jest pomiar temperatury ciała, bezdotykowa dezynfekcja rąk płynem odkażającym, a także podeszew obuwia dzięki zastosowaniu maty dezynfekującej. Możliwe jest też pobranie jednorazowych rękawiczek i maski ochronnej na twarz. Co ważne, PIKS wyposażony został ponadto w lampę UV-C, która w sposób nieodwracalny dezaktywuje wirusy, bakterie oraz inne drobnoustroje – powiedział Krzysztof Żebrowski, dyrektor Działu Technicznego Diamond Module.

– W ten sposób w dobie pandemii nasza firma wnosi swój wkład w proces sprawnego i bezpiecznego powrotu do względnej normalności. Wierzymy, że dzięki PIKS będziemy mogli minimalizować zagrożenia i zapewnić bezpieczeństwo większym grupom osób w miejscach takich jak zakłady pracy, centra handlowe, hotele, szkoły czy szpitale – dodał Krzysztof Żebrowski.

Przed Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie stanął pierwszy w Polsce Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej. W ramach współpracy z tą placówką medyczną Diamond Module przekazał mobilną kabinę PIKS, która służyć będzie kontroli wszystkich osób wchodzących do szpitala. Dzięki współpracy ze szpitalem możliwe będzie zbieranie doświadczeń i stałe doskonalenie rozwiązań zastosowanych w kabinie PIKS.

– Przygotowując się do częściowego odmrożenia działalności medycznej szpitala, już od dłuższego czasu poszukiwaliśmy urządzeń i technologii, które pozwalałyby zminimalizować ryzyko przedostania się na teren obiektu osoby będącej nosicielem wirusa SARS-CoV-2. Biorąc pod uwagę fakt, że jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia w tym względzie jest dokonywanie prewencyjnego pomiaru temperatury oraz dezynfekcja, wybraliśmy urządzenie firmy Diamond Module, które nie tylko łączy obie te funkcje, ale gwarantuje istotną w punktu widzenia tak dużej jednostki jak nasz szpital przepustowość – powiedział Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

– Jednymi z kluczowych elementów decydujących o wyborze tego konkretnego urządzenia były wysoka czułość realizowanych pomiarów temperatury ciała, możliwość zdalnego sterowania oraz fakt, że jest to urządzenie polskiego producenta, co w sytuacji ograniczeń w transporcie towarów oraz przemieszczania się osób daje gwarancję niezawodnego dostępu do serwisu oraz części zamiennych – dodał Marcin Jędrychowski.

Więcej o:
koronawirus diamond module punkt indywidualnej kontroli sanitarnej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE