Dwa fotograficzne plenery z fundacją Foto Pozytyw

Dwa fotograficzne plenery z fundacją Foto Pozytyw Fot. Foto Pozytyw

Akademia foto ART fundacji Foto Pozytyw zorganizowała w minioną niedzielę dwa warsztaty fotograficzne, które zostały przeprowadzone na dwóch różnych plenerach w różnych przestrzeniach.

Grupa pod okiem instruktora Marcina Kwarty w Europejskim Centrum Budo Dojo - Stara Wieś uczyła się budowania kadru, poprawnej kompozycji obrazu, wykorzystania przesłony jako dobrej przyjaciółki podczas fotograficznych wędrówek. Poszukiwania w otaczającej nas przestrzeni ciekawych ujęć. Budowanie poprawnego kadru jest kluczem do sukcesu własnej realizacji.

- Dzięki temu można czuć satysfakcję ze zdjęć z pełną twórczą odpowiedzialnością za ich prezentację. Ważnym elementem w drodze do własnego doskonalenia jest nauka i poszukiwanie własnego fotograficznego „Zen” – mówi instruktor, Marcin Kwarta.

Inspiracją dla grupy trenera Sebastiana Gałwy były słowa piosenki „moje miasto”.

- Miasto jest przestrzenią gdzie dobre zdjęcie, trzeba wychodzić a przy tym być czujnym na wszystkie zmienne, aby móc zatrzymać w kadrze to właściwe ujęcie. Coś, co jest tu i teraz za chwile staje się ulotną niepowtarzalną chwilą. W mieście podczas fotografowania trzeba cały czas być przygotowanym, zmysły muszą pracować na sto procent, by nie przeoczyć właściwego kadru – zauważa Sebastian Gałwa.

Więcej o:
radomsko foto art foto pozytyw fundacja fotografia warsztaty fotograficzne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE