Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju – czym sugerować się podczas zakupu?

Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju – czym sugerować się podczas zakupu?

Wielu z nas marzy o ciszy i spokoju we własnych czterech ścianach. Towarzyszący nam na co dzień hałas sprawia, że dom czy mieszkanie staje się bezpiecznym azylem, w którym możemy zrelaksować się odizolowani od dźwięków otoczenia. Co jednak, kiedy to nasi współmieszkańcy generują hałasy, które utrudniają pracę w domowym biurze, uśpienie małego dziecka lub po prostu pobycie chwilę w ciszy? Tu z pomocą przychodzą nam drzwi dźwiękoszczelne. Co warto wiedzieć przed ich zakupem? Podpowiadamy!

Gdzie sprawdzą się drzwi dźwiękoszczelne?

Drzwi pokojowe, które skutecznie izolują dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń okazują się niezwykle przydatne. W obecnych czasach, kiedy to spora grupa osób pracuje zdalnie z własnego domu czy mieszkania, dobrze wyciszone pomieszczenie jest na wagę złota. Trudno przecież skupić się na wykonywanych zdaniach, czy prowadzić spotkanie, kiedy z korytarza dobiegają dźwięki domowników czy szczekającego psa. Drzwi dźwiękoszczelne to także dobry wybór, jeśli mamy w domu małe dziecko potrzebujące do zaśnięcia ciszy lub wykonywana przez nas praca generuje duży poziom hałasu. Szycie na maszynie czy nauka gry na instrumentach potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Na szczęście szeroka oferta drzwi izolujących hałasy pomoże nam w wyborze odpowiedniego modelu, pasującego naszego wnętrza.

Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju – czyli jakie?

Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju charakteryzują się odpowiednią izolacyjnością akustyczną, która osiągając odpowiedni poziom skutecznie tłumi hałasy. Współczynnik, na który należy zwrócić uwagę szukając modeli drzwi dźwiękoszczelnych to parametr RW, którego wartość podawana jest w skali decybelowej. Parametr podany w specyfikacji drzwi mówi nam o ile zostanie zredukowany hałas dobiegający do wnętrza. Jeżeli wspomniany współczynnik wynosić będzie 35 dB to oznacza to, że o tą wartość zostaną pomniejszone dźwięki otoczenia. Wybierając drzwi zwracajmy uwagę na takie, w których wskaźnik RW jest jak najniższy. Co wpływa na dobre parametry akustyczne drzwi? Przede wszystkim ich konstrukcja. Drzwi dźwiękoszczelne wypełnia się kilkoma warstwami materiału takimi jak płyta wiórowo-otworowa lub płyty wzbogacone o warstwę blachy aluminiowej. Istotne jest również zastosowanie przylg. Modele ich pozbawione znacznie lepiej przylegają do powierzchni ościeżnicy przez co lepiej tłumią hałasy niż tradycyjne modele przylgowe. Kluczowe jest również zastosowanie odpowiednich uszczelek oraz dedykowanej ościeżnicy, co w połączeniu niezwykle skutecznie ogranicza dopływ dźwięków.

Drzwi dźwiękoszczelne czy modele o podwyższonych parametrach akustycznych?

Solidne drzwi akustyczne sprawdzają się przede wszystkim jako drzwi wejściowe w bloku czy domu jednorodzinnym. W przypadku konieczności montażu drzwi w pokoju nierzadko wystarczą modele o podwyższonych parametrach akustycznych. Idealne do pokoju dziecka lub nastolatka, domowego biura czy sypialni. Czym się charakteryzują? Skrzydła tego typu oprócz solidnej konstrukcji z pełnej płyty posiadają także uszczelkę opadającą, która skutecznie wycisza pomieszczenie. Zastosowanie tego dyskretnego elementu wpasowuje się w większość modeli z najpopularniejszych kolekcji, które zamontujemy w przestrzeni biurowej, a także w domu czy mieszkaniu.

Skuteczne wyciszenie? Zwróć uwagę na montaż!

Wybór drzwi dźwiękoszczelnych o najlepszych parametrach nie będzie wystarczający, jeśli nie zwrócimy uwagi na ich poprawny montaż. Przeprowadzony w profesjonalny sposób z pełną dbałością da nam gwarancję upragnionej ciszy. Złe osadzenie ościeżnicy, które przekłada się na powstawanie szczelin może skutecznie obniżyć parametry akustyczne. Warto w tej kwestii zwrócić się do fachowców, którzy szybko i porządnie zamontują skrzydło drzwiowe z ościeżnicą, którą w razie potrzeby wyregulują. Wybierając drzwi dźwiękoszczelne do pokoju sugerujmy się nie tylko ich parametrami, ale również estetyką. Wybierajmy modele, które pasują do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza i posłużą nam przez długie lata.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE