Designerskie lampy z mosiądzu - klasycznie i nowocześnie

Designerskie lampy z mosiądzu - klasycznie i nowocześnie

Czy możliwe, by jeden model lamp wpisywał się zarówno w trendy nowoczesne, jak i klasyczne? Istnieją takie lampy, a są nimi modele wykonane z mosiądzu. To wersję na tyle uniwersalne, że staną się idealnym, perfekcyjnym wyborem, zarówno do wnętrz w stylu dostojnym, klasycznym, jak i niezwykle innowacyjnym i nowoczesnym. Oprócz tego, ich cechą charakterystyczną jest doskonała jakość wykonania, przez co tego typu modele będą cieszyć swoich użytkowników nienaganną kondycją przez długi czas, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Przyjrzyjmy się ciekawym modelom oświetlenia z bliska.

Klasyczne lampy z mosiądzu 

Lampy wykonane z mosiądzu przede wszystkim kojarzą się z klasycznym stylem urządzania wnętrz. Połączone z mlecznymi kloszami o owalnym kształcie z całą pewnością doskonale komponują się z innymi elementami wyposażenia wnętrz wykonanymi w stylu klasycznym. Co więcej, niejednokrotnie tego typu lampy mają dekoracje w postaci ozdobnych łańcuchów, które dodają modelom wyjątkowo prestiżowego charakteru i dostojnego wyglądu. Do wnętrz w stylu klasycznym często wybierane są lampy wiszące wykonane z mosiądzu. Posiadają one klosze otwarte, zamknięte, skierowane ku górze, bądź ku dołowi- wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika. Bardzo często do takich aranżacji wybierane są także lampy z kloszami, które imitują płomień świecy. To od dawna stosowany motyw dekoracyjny, które uwielbiany jest przez miłośników ponadczasowych rozwiązań.

Lampy z mosiądzu we wnętrzach nowoczesnych

We wnętrzach w stylu nowoczesnym coraz częściej napotkać można różne modele lamp do sypialni wykonanych z mosiądzu. Są to jednak lampy zgoła odmienne od tych klasycznych. W tych propozycjach stelaż lamp cechuje się prostotą, minimalizmem, jak również ostrymi kształtami. Klosze w nowoczesnych lampach wykonanych z mosiądzu są często wykonane z barwionego, transparentnego szkła w kolorze czekoladowego brązu, bądź karmelu. Co więcej, w ich wnętrzu odkryć możemy dekoracyjne żarówki. 

W najbardziej nowoczesnych wnętrzach odnaleźć można mosiądzowe lampy, które składają się z niezwykle prostego, minimalistycznego stelaża, a główną część stanowi okazałych rozmiarów szklany, transparentny klosz. 

Idealnym wyborem dla jadalni, wysp kuchennych, salonów z ławami, są modele, które łączą w sobie elementy wykonane z mosiądzu, jak również w połyskującej czerni. Takie zestawienie kolorystyczne prezentuję się wyjątkowo okazale. Często stelaż, który jest prostokątną ramą, wykonany jest w kolorze czarnym. Na jego końcu, na prostych, czarnych linkach, umieszczono owalne klosze w kolorze mosiądzu, a czasami także i chromu. 

Klasyczne, jak i nowoczesne lampy z mosiądzu dla swojego domu, mieszkania, czy biura, z łatwością uda nam się odnaleźć na stronie internetowej naszego sklepu skleposwietlenie.pl. Bardzo niska cena, która idzie w parze z doskonałą jakością wykonania, to gwarancja sukcesu i zadowolenia dla każdego klienta. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE