Derby dla Radomska! RKS - Ceramika Opoczno 3:0 - Radomsko24.pl

Derby dla Radomska! RKS - Ceramika Opoczno 3:0

W spotkaniu derbowym, drużyna RKS Radomsko pokonuje Ceramikę Opoczno 3:0.

Spotkania między RKS a Ceramiką Opoczno od lat wywołują mnóstwo emocji. Historia pojedynków sięga jeszcze lat 90. XX wieku, kiedy to te drużyny rywalizowały między sobą w III czy II lidze. Również kibice delikatnie mówiąc nie pałają do siebie miłością. Sobotnie (27 kwietnia) spotkanie było potraktowane jako mecz podwyższonego ryzyka stąd dało się zauważyć spore siły policyjne i porządkowe w okolicach stadionu. Spodziewano się przyjazdu kibiców z Opoczna, lecz ci ostatecznie nie pojawili się w Radomsku.

- Zawodnicy, którzy dziś zagrają przeciwko Radomsku, w zdecydowanej większości nie pamiętają tej rywalizacji z lat 90-tych, ale wiedzą czym są derby. Na ten mecz nie trzeba ich specjalnie motywować. Wiemy, że gramy z liderem, ale to nie ma znaczenia. Nie przegraliśmy pięciu spotkań z rzędu i straciliśmy w nich tylko jedną bramkę. Dziś tą serię chcemy przedłużyć – mówił przed spotkaniem Paweł Machniewski, trener Ceramiki.

Wróćmy jednak na boisko i do sportowych zmagań graczy RKS Radomsko i Ceramiki Opoczno. Po niespodziewanym remisie zółto-niebieskich z ostatnią w tabeli Stalą Niewiadów (0:0), kibice liczyli na zwycięstwo z Ceramiką. Od pierwszych minut spotkania gra toczyła się praktycznie od pola karnego do pola karnego i żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji do strzelenia bramki. Na bramkę gości strzelali jedynie Krystian Wojtczak w 27 minucie i tuż przed przerwą Krystian Kolasa. Sporo było natomiast fauli po obu stronach.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Krystiana Wojtczaka w 52 min. Chwilę później sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Danielu Danilczyku. Do piłki ustawionej w okolicy 20 metra, podszedł Adrian Pluta, precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki pokonuje bramkarza Ceramiki i było 1:0 dla RKS. Kolejny gol padł bezpośrednio z rzutu wolnego w 87. minucie a jej strzelcem został Paweł Baraniak. Wynik spotkania minutę później, po samotnym rajdzie, ustala wprowadzony po przerwie Przemysław Szewczyk. Ważne trzy punkty w walce o awans zostają w Radomsku.

Wygrywa też Warta Sieradz w spotkaniu z Pelikanem II Łowicz 3:2 choć do przerwy lepsi byli goście 1:2.

RKS Radomsko - Ceramika Opoczno 3:0 (0:0)

RKS Radomsko: K. Pilarz – A. Klepczyński, D. Danilczyk ('90 M. Lewacki), K. Sadziński ('59 P. Baraniak), B. Turniak, M. Przybylski, Ł. Bocian ('90 N. Balcerzyk), K. Kolasa ('68 P. Szewczyk), A. Pluta, A. Jura ('71 A. Saktura), K. Wojtczak ('82 J. Iskrzyński)
Ceramika Opoczno: M. Deka – J. Dąbrowski, K. Markiewicz, M. Witczak, B. Wiktorowicz, M. Mirecki, M. Matysiak, A. Kalinowski, A. Raszewski, P. Witaja, K. Łukasik

Sędziował: T. Lewandowski